В Українському державному центрі радіочастот відбулись випробування системи радіочастотного моніторингу земних станцій супутникового зв’язку. Таким чином, Україна стала першою серед країн пострадянського простору, де впроваджується система.

 

Ця подія є важливим кроком у напрямку поширення можливостей підприємства з ефективного контролю за дотриманням операторами зв’язку умов використання радіочастотного спектру в смугах частот, які  розподілені для супутникових служб.

 

Потужний комплекс складається із технологічного поста, автоматизованих робочих місць інженерів – операторів та двох антен діаметром 7 метрів.

 

Комплекс з сучасним обладнанням має можливість не тільки контролювати параметри випромінювання земних станцій супутникового зв’язку, але й визначати місцезнаходження джерела сигналу на території України.

 

Система також дозволяє здійснювати радіомоніторинг супутникових станцій, що знаходяться на геостаціонарних (GEO) та низьких околоземних (LEO) орбітах, в орбітальних супутникових угрупуваннях (Amos, Astra, Atlantic Bird, Eutelsat, Sirius, Telstar та інш.).

 

Крім того, станція також може застосовуватися для надання допомоги вітчизняним операторам супутникового зв’язку в оптимізації параметрів їхніх мереж та частотних планів.

 

За приблизними оцінками спеціалістів, кількість незаконно діючих в Україні станцій персонального зв’язку (VSAT – терміналів) у 2,5-3 рази перевищує кількість офіційно зареєстрованих.

 

Отже, впровадження комплексу радіочастотного моніторингу земних станцій супутникового зв’язку дозволить у цій сфері навести належний порядок.

 

Start typing and press Enter to search