Про це в ефірі Національного радіо заявив директор з адміністративних питань Українського державного центру радіочастот Вадим Гулько.

За його словами, в УДЦР вже є відпрацьований механізм, який би дозволив за короткий термін повністю побороти контрабанду мобільних терміналів. Основним його елементом є спеціальна автоматизована система обліку кодів ІМЕІ мобільних пристроїв, яка взаємодіє з Державною фіскальною службою, з планами підключити й операторів мобільного зв’язку.

«Створена за таким принципом система обліку покаже ким ввезено продукцію, чи сплачено мито, а отже дозволить запобігти ввезенню в Україну контрабандного обладнання», – підкреслив Вадим Гулько.

Він також пояснив, що якщо телефон ввезено в Україну нелегально, то оператор надішле на ваш телефон повідомлення з попередженням про те, що він не числиться у списках легально імпортованих товарів. Його треба зареєструвати, або він буде через два тижні відключений від мережі зв’язку.

«Підкреслюю, такі новації поки що не діють, але вони повинні стати законодавчими ініціативами, щоб перемогти контрабанду цієї групи товарів», – наголосив директор з адміністративних питань УДЦР Вадим Гулько.

Нагадаємо, що наприкінці 2014 року Фіскальна служба України надіслала до УДЦР листа щодо необхідності відновлення системи обліку кодів ІМЕІ. Зацікавленість щодо функціонування даної системи проявляли і імпортери, в частині недопущення на ринок України контрафактної продукції та збереження іміджу виробника, продукцію якого ввозять на територію України.

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search