Сьогодні, 26 червня, у фінському місті Турку розпочалося 6-те засідання робочої групи Європейської конференції адміністрацій зв’язку (СЕПТ) з підготовки до Всесвітньої конференції радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку 2019 року (ВКР-19).

До складу української делегації увійшли представники Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України,  Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, Українського державного центру радіочастот, а також спеціальних користувачів радіочастотного ресурсу України.

Робоча група СЕПТ є робочим органом Комітету електронних комунікацій, що розглядає всі процедурні, регуляторні, технічні питання порядку денного ВКР-19 та питання Асамблеї  радіозв’язку (АР-19) МСЕ, а також розробляє та схвалює позицію СЕПТ і спільні пропозиції країн Європи на ВКР-19 і АР-19.

В коментарі прес-службі УДЦР член делегації, заступник директора департаменту радіослужби держпідприємства Дмитро Проценко, який виконує обов’язки Координатора СЕПТ з пункту 8 порядку денного ВКР-19 і члена Координаційної групи GPG-19, відзначив: «ВКР, яка відбудеться з 28 жовтня по 22 листопада 2019 року, стане кульмінацією декількох років підготовчої роботи як в Міжнародному союзі електрозв’язку, так і в рамках регіональних об’єднань адміністрацій зв’язку, серед яких СЕПТ. Основним завданням конференції є внесення змін до Регламенту радіозв’язку МСЕ – міжнародної угоди між 193 державами щодо використання радіочастотного спектру та порядку координації частотно-орбітального ресурсу для отримання доступу до спектру. Регламент радіозв’язку має надзвичайно важливе значення насамперед для служб радіозв’язку, наприклад, рухомих, повітряних, морських та космічних служб, а також забезпечення глобальної та регіональної гармонізації використання радіочастотного спектру», – наголосив він.

Український фахівець також повідомив, що основна складність вирішення пунктів порядку денного ВКР-19 полягатиме у забезпеченні балансу між потребою в продовженні експлуатації й захисті діючих служб радіозв’язку та здійсненням нових розподілів у тих самих смугах радіочастот іншим службам радіозв’язку. Зокрема, рухомих та фіксованих широкосмугових застосувань, аматорського зв’язку, новітніх транспортних систем, глобальних морських та авіаційних систем для випадків лиха і забезпечення безпеки, дослідження ресурсів Землі та моніторингу змін клімату тощо.

Варто зауважити, що ВКР-19 стане першою конференцією, покликаною задовольнити спектральні потреби для майбутнього впровадження мереж п’ятого покоління цифрового рухомого (мобільного) зв’язку (5G). Саме продовженню аналізу зазначених питань та формуванню проектів загальноєвропейських пропозицій на ВКР-19 і буде присвячене 6-те засідання робочої групи.

Участь української делегації у роботі заходу надасть можливість забезпечити врахування позиції України при розробці документів країн-членів СЕПТ, а також сприятиме захисту інтересів України у сфері користування радіочастотним ресурсом на міжнародному рівні, інтеграції України в європейську систему телекомунікацій та світовий інформаційний простір.

 

26 червня 2018

Start typing and press Enter to search