Урядовий портал НКРЗІ Контакти e-mail Мапа сайту       English
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації
Український державний центр радіочастот
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ
 
Головна / База IMEI

База IMEIІМЕІ (International Mobile Equipment Identifier) – це міжнародний ідентифікатор мобільного обладнання.

Узагальнену базу даних кодів ІМЕІ терміналів мереж стільникового зв’язку (далі – БД ІМЕІ), які ввезено для подальшого використання на території України, веде Державне підприємство „Українській державний центр радіочастот” (далі УДЦР).

Наявність позначки ua_ucrf під кришкою мобільного телефону свідчить про те, що телефони цієї моделі адаптовані (підготовлені) виробником для поставки в Україну, але не є підтвердженням того, що код ІМЕІ телефону внесений до БД ІМЕІ.

Рекомендуємо! Під час купівлі телефонів обов’язково перевіряйте наявність кодів IMEI в БД ІМЕІ за допомогою веб-сайту УДЦР у розділі “Перевірка коду ІМЕІ” або шляхом відправлення СМС повідомлення (в тексті повідомлення вказавши код IMEI телефону який ви маєте намір перевірити) на короткий номер „307” з будь-якого мобільного оператора України. Відсутність коду в БД ІМЕІ свідчить про сумнівне джерело походження телефону в Україні та в подальшому про відмову операторів мобільного зв’язку в обслуговуванні цього телефону в мережах операторів мобільного зв’язку України.

З порядком внесення кодів IMEI до БД ІМЕІ, які було ввезено особисто, або отримано в міжнародних поштових відправленнях з-за кордону в Україну, та встановленою формою заяви про внесення до БД ІМЕІ кодів IMEI можна ознайомитись, якщо перейти до розділу “Зразок заяви”.

У розділі “Питання та Відповіді” Ви можете ознайомитись з питаннями, що найчастіше зустрічаються у громадян при реєстрації кодів ІМЕІ.

Ознайомитись з “Переліком  радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, для ввезення яких, в тому числі переміщення у міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях, не потрібні дозволи” (затверджений рішенням НКРЗ від 04.02.2010 р. № 51) можна, якщо натиснути тут.

Відповідно п.3 ст.25 Закону України “Про радіочастотний ресурс України” Реєстр радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, веде Національна комісія,  що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації і не рідше ніж два рази на рік публікує цей перелік в офіційному бюлетені НКРЗІ.

З зазначеним Реєстром у електронному вигляді можна ознайомитися тут.

Пошук сертифікату відповідності можна здійснити тут.

 


 

Детальну інформацію щодо внесення кодів ІМЕІ до узагальненої бази даних, Ви можете дізнатись за телефоном інформаційного центру УДЦР (044) 422-85-85
< Повернутися© Український державний центр радіочастот, 2012.
Всі права застережені.
У разі використання матеріалів сайту, обов’язкове посилання на назву закладу та електронну адресу ресурсу: www.ucrf.gov.ua Електронні листи щодо діяльності УДЦР просимо надсилати на адресу: centre@ucrf.gov.ua