На території Державного підприємства „Український державний центр радіочастот” розгорнуто станцію супутникового моніторингу на базі системи Geomon компанії Integral Systems Evrope.

 

Станція є складовою підсистеми супутникового моніторингу УДЦР та включає в себе технологічний пост, автоматизовані робочі місця інженерів – операторів та дві антени діаметром більше 7 метрів.

 

Основним призначенням станції супутникового моніторингу є виявлення і геолокація (тобто визначення географічних координат) земних станцій супутникового зв’язку, в першу чергу незаконно працюючих, які розташовані на території України, а також радіомоніторинг супутникових станцій, що знаходяться на геостаціонарних (GEO) та низьких околоземних (LEO) орбітах, в орбітальних супутникових угрупуваннях (Amos, Astra, Atlantic Bird, Eutelsat, Sirius, Telstar та інш.). Адже, тільки за приблизними підрахунками фахівців, кількість  незаконно діючих станцій персонального супутникового зв’язку (так званих VSAT-терміналів, які, згідно класифікації належать до фіксованої супутникової служби) в Україні у 2,5 – 3 рази перевищує кількість офіційно зареєстрованих (більше 3279 VSAT – користувачів).

 

Також треба зазначити, що складність моніторингу випромінювання VSAT– станцій наземними засобами пояснюється особливостями  організації зв’язку на лінії «VSAT- термінал – супутникова станція» та специфікою технічних параметрів радіовипромінювань. Серед них – значна відірваність діаграм направленості від землі, використання різних діапазонів частот на передачу та прийом, низький рівень випромінювання, невеликі розміри антен, розміщення засобів зв’язку у місцях, де ускладнено їхнє візуальне виявлення тощо.

 

Станція також може бути використана для надання допомоги вітчизняним операторам супутникового зв’язку для оптимізації параметру їх мереж та частотних планів.

 

Система GeoMon складається з чотирьох програмно-апаратних підсистем.

 

Підсистема «СOMPAS» забезпечує позиціювання антен на вибрані супутники.

 

Підсистема «MONICS» дозволяє проводити контроль технічних  параметрів несучих частот супутникових станцій (на лінії „вниз”), реєстрацію результатів в єдиній базі даних обліку присвоєнь радіочастот УДЦР, автоматичний пошук та порівняння результатів  з даними, які зберігаються в базі даних обліку ЗС СС, їх ідентифікацію (ототожнення) з зареєстрованими станціями.

 

Підсистема «CGL» призначена для визначення місцезнаходження (географічних координат) ЗС СС. Принцип її роботи побудований на вимірюванні часової та частотної затримок при ретрансляції сигналу ЗС СС основною та допоміжною супутниковими станціями.

 

Підсистема «OASYS» слугує для обчислення параметрів траєкторії (динаміки) польоту супутників, які знаходяться на геостаціонарних орбітах в задачах геолокації (визначення и вивід ефемерид необхідних супутників).

 

У найближчих планах УДЦР – інтеграція станції супутникового моніторингу в систему радіочастотного моніторингу УДЦР та єдину інформаційно-аналітичну систему управління підприємством, яку розгорнуто на базі програмного комплексу ICS Manager nG.

Start typing and press Enter to search