Луганська філія Українського державного центру радіочастот наполегливо проводить роботу, спрямовану на  запобігання порушенням користування радіочастотним ресурсом України на території області.

 

Так, фахівці філії за результатами радіочастотного моніторингу у смугах частот загального користування у другому кварталі поточного року зафіксували 147 порушень користування радіочастотним ресурсом України. 102 з них це робота РЕЗ без дозвільних документів, а в 45 випадках користувачі РЧР не дотримувалися умов дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв. На цей час вдалося усунути 75 порушень: припинено експлуатацію 48 незаконно діючих передавачів та 27 користувачів зобов’язали працювати згідно умов дозволів.

 

Ці «відхилення» від встановленого законодавством порядку експлуатації РЕЗ виявлені із застосуванням засобів зв’язку таких радіотехнологій як супутниковий радіозв’язок, широкосмуговий радіодоступ стандартів IEEE 802.11 а, b, g, цифровий стільниковий зв’язок GSM-900 та CDMA-800, багатоканальне наземне телерадіомовлення МІТРІС, аналоговий короткохвильовий, ультракороткохвильовий, транкінговий радіозв’язок, телевізійне та звукове мовлення.

 

Крім того, фахівці філії у взаємодії з представниками Східного управління Державної інспекції зв’язку  та Управління МВС в Луганській області брали участь у проведенні  оперативних заходів із запобігання правопорушень у сфері користування радіочастотним ресурсом України, здійсненні державного нагляду за користуванням РЧР та дотриманням суб’єктами господарювання порядку реалізації в Україні РЕЗ та ВП. За результатами заходів, представники ДІЗ склали 12 протоколів про вчинення адміністративного правопорушення, а співробітники УМВС України вилучили, згідно ст. 265 Кодексу України про адміністративні правопорушення, 19 радіоелектронних засобів. Матеріали по справах направлені на розгляд судів міста та області.

 

Результативно попрацювали  протягом двох останніх тижнів й фахівці Сумської філії УДЦР, які спільно з представниками Північного управління Державної інспекції зв’язку виявили факти не дотримання умов дозволу на експлуатацію РЕЗ та чинного законодавства щодо користування радіочастотним ресурсом України. Представники ДІЗ склали 2 протоколи за ст.145 Кодексу України про адміністративні правопорушення та надали відповідні приписи користувачам.

Start typing and press Enter to search