Інформація, яка надійшла з регіональних філій до Українського державного центру радіочастот, свідчить про те, що чимало РЕЗ для надання споживачам Інтернет-послуг використовується провайдерами з порушенням чинного законодавства України. Такі факти, зокрема, мали місце в АР Крим та на Житомирщині.

Відповідно до визначеного порядку взаємодії структурних підрозділів НКРЗІ, УДЦР та правоохоронних органів при виявленні та припиненні порушень законодавства у сфері телекомунікацій, користування радіочастотним ресурсом України були створені оперативні групи, якими в межах повноважень вжито заходів з припинення роботи незаконно діючих радіоелектронних засобів.

Так, в Ленінському, Бахчисарайському районах та в м. Керч (АР Крим) припинено роботу понад 25 незаконно діючих РЕЗ широкосмугового радіодоступу. Чимало технічних засобів з надання телекомунікаційних послуг виявлено і в м. Новоград-Волинський. Тільки за один рейд комісією припинено експлуатацію 12 НДП.

Незаконне підприємництво в регіонах України здійснювалося без відповідних дозвільних документів від Українського державного центру радіочастот.

Відносно порушників інспекторами управлінь державного нагляду – уповноваженими НКРЗІ на здійснення державного нагляду складено протоколи про вчинення адміністративних правопорушень згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Виявлені незаконно діючі пристрої знеструмлені та демонтовані.

УДЦР закликає провайдерів телекомунікаційних послуг дотримуватися чинного законодавства України у сфері телекомунікацій.

Start typing and press Enter to search