Нещодавно деякі ЗМІ поширили інформацію, в якій йшлося про широкомасштабність розповсюдження підробок мобільних телефонів. Директор однієї з компаній-виробників мобільних терміналів стверджує, що кожний п’ятий телефон у світі є підробкою. Причому, центри виробництва таких трубок є не тільки в Азії, а й у Латинській Америці і, навіть, в Європі.

 

За даними однієї з аналітичних компаній, яка досліджувала ринок у 3 кварталі 2010 року, разом із збільшенням на 35% продажу мобілок, зросла на 20% й кількість контрафактної продукції.

 

Залог успішної реалізації цих „фальшивок”, як відомо, криється в дешевизні трубок, а також в умінні підпільних майстрів у найкоротші терміни виводити на ринок клони кращих знахідок відомих марок. Подібні „бренди” можна придбати й в Україні.

 

Щоб уберегти громадян від проблем, які можуть виникнути при користуванні таким терміналом, Український державний центр радіочастот попереджає: не купуйте не сертифіковану продукцію! Вона може бути небезпечною для вашого здоров’я.

 

Окрім неякісних комплектуючих, акумуляторів, що можуть вибухнути, з’являються й загрози у вигляді шкідливих програм. Про такі факти не раз повідомляли вітчизняні ЗМІ. Цього можна уникнути лише за умови придбання сертифікованих товарів.

 

Треба зазначити, що сертифікація проводиться, в першу чергу, в інтересах користувача, який має бути впевненим у якості товару, в тому, що ці засоби зв’язку дозволено експлуатувати у відповідному діапазоні частот з необхідними технічними параметрами.

 

За словами начальника Випробувального центру УДЦР Дмитра Бунія, сертифікація передбачає цілий комплекс досліджень. Вони, зокрема, пов’язані з вимірюванням функціональних параметрів терміналів, випробуванням на електромагнітну сумісність та виявленням рівня впливу електромагнітного випромінювання на здоров’я людини.

 

Дмитро Буній також зазначив, що відповідну роботу, спрямовану на захист українського ринку від неякісних та недозволених до застосування в Україні мобільних телефонів, здійснює й Центр сертифікації УДЦР.

 

– У 2010 році, наприклад, ми здійснили сертифікацію й видачу відповідного документу на 40 моделей радіотелефонів системи стільникового зв’язку, – сказав начальник ВЦ.

 

Певну позитивну роль у захисті споживачів від підробок зіграли й нові процедури, що регулюють порядок ввезення в Україну та реалізації РЕЗ та ВП. Завдяки цьому частку легально ввезених мобільних телефонів на ринок України, за оцінками аналітиків, вдалося довести до 92-97%.

Start typing and press Enter to search