В ході відпрацювання завдань з планового технічного радіоконтролю на території України фахівці структурних підрозділів УДЦР та філій підприємства в період з 3 по 8 лютого зафіксували низку порушень, пов’язаних з роботою радіоелектронних засобів широкосмугового радіодоступу (РЕЗ ШСД).

Найбільше фактів недотримання умов дозволів на експлуатацію РЕЗ радіотехнології ШСД виявлено в Миколаївській (13) та Одеській (7) областях. А найбільш «урожайними» у виявленні РЕЗ, робота яких велася без дозвільних документів, стали Полтавська (18), Донецька (10) та Миколаївська (11) області.

Всього ж на території України за тиждень було виявлено 106 порушень з ознаками недотримання Закону України «Про радіочастотний ресурс України».

Велика кількість порушень у сфері користування радіочастотним ресурсом свідчить про те, що власники РЕЗ не поспішають привести свій бізнес у відповідність до чинного законодавства. Більш того, навіть нарощують свої технічні ресурси. Адже з усіх виявлених незаконних РЕЗ, 68 – це нові пристрої з доступу до мережі Інтернет, які раніше на цій території фахівцями не виявлялись.

За результатами виконаних робіт протоколи інструментальної оцінки характеристик на незаконно діючі пристрої, направлені до НКРЗІ, Голові Спільної координаційної комісії із запобігання, виявлення та припинення порушень законодавства у галузі зв’язку для вжиття відповідних заходів. Також з метою прискорення усунення виявлених правопорушень та попередження недопущення їх в майбутньому керівники структурних підрозділів УДЦР звернулися по допомогу до сільських та селищних рад.

Слід наголосити, що небажання власників РЕЗ документально оформлювати відповідні документи може свідчити про те, що пристрої потрапили до України в обхід митних процедур. Як правило, походження таких пристроїв невідоме, а, відтак, випромінювання, яке йде від них, може бути шкідливим для користувачів.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search