Звільненням телекомунікаційного ринку від нелегалів успішно займаються фахівці Українського державного центру радіочастот, особливо Центральної та Північно-східної філій.
Тільки за період з 29 січня по 4 лютого на Дніпропетровщині та Полтавщині зафіксовано майже 50 радіоелектронних засобів (РЕЗ), які експлуатувалися без оформлення або з порушенням умов дозволів. Як і минулого тижня, переважна більшість виявлених РЕЗ призначена для ведення нелегального бізнесу, пов’язаного з наданням послуг Інтернет.
На Одещині та Хмельниччині зафіксували відповідно 17 та 12 таких засобів.
Загалом за тиждень в Україні зафіксовано 137 порушень користування радіочастотним ресурсом України, що на три менше, ніж у попередній період.
Фахівці підприємства працюють і над усуненням порушень, виявлених раніше. За минулий тиждень приведено у відповідність до чинного законодавства роботу користувачів у 101 випадку – найбільше на Хмельниччині (19).
Також УДЦР продовжує роботу з внесення кодів ІМЕІ мобільних терміналів до бази даних. Суб’єкти господарювання, які дбають про свій імідж і звикли працювати на ринку чесно та прозоро, внесли до узагальненої бази на добровільних договірних засадах близько 3 тисяч кодів. До речі, УДЦР забезпечує безоплатний відкритий доступ до даних обліку щодо кодів ІМЕІ зі свого офіційного веб-сайту.
Для НКРЗІ підготовлено 19 висновків для прийняття рішень щодо можливості ліцензування та умов користування РЧР, оформлено 439 висновків щодо електромагнітної сумісності РЕЗ, видано користувачам 690 дозволів на експлуатацію засобів централізованого та 1 тис. 495 децентралізованого присвоєння.
Нагадаємо, що загалом у 2017 році фахівці УДЦР виявили в Україні 7 тис. 517 радіоелектронних засобів, які експлуатувалися без дозвільних документів, а також 2 тис. 663 РЕЗ – з порушенням умов дозволів на експлуатацію.

Інфографіка: http://www.ucrf.gov.ua/wp-content/uploads/2018/02/0005-zvit-29.01-04.02.pdf

 

07 лютого 2018

Start typing and press Enter to search