В Україні швидкими темпами продовжуються роботи з впровадження мережі зв’язку третього покоління – 3G. У цій справі операторам мобільного зв’язку активно сприяє Український державний центр радіочастот, фахівці якого здійснюють роботи з розрахунків електромагнітної сумісності (ЕМС) радіоелектронних засобів (РЕЗ), проводять відповідні погодження мереж 3G, оформлюють висновки щодо ЕМС та дозволи на експлуатацію РЕЗ.

Як повідомив в коментарі прес-службі УДЦР директор з радіочастотних присвоєнь УДЦР Євген Мирзаков, станом на 20.10.2016 до УДЦР надійшло від операторів мобільного зв’язку 17031 заявка на оформлення дозвільних документів на РЕЗ технології 3G. За результатами опрацювання заявок операторам видано близько 15000 тисяч висновків щодо ЕМС РЕЗ технології 3G та 14130 дозволів на експлуатацію РЕЗ технології 3G. Це  дозволяє суб’єктам господарювання надавати послуги зв’язку третього покоління в обласних центрах України та частині районних центрів, де можливо забезпечити електромагнітну сумісність зі спеціальними користувачами радіочастотного ресурсу України.

Директор з радіочастотних присвоєнь повідомив, що більш активне впровадження мереж технології 3G відбулося за рахунок впровадження спрощеної процедури обміну інформацією щодо узгодження частотних присвоєнь з Генеральним штабом ЗС України.

«Реалізація ініціативи УДЦР з впровадження спрощеної процедури погодження документів, яку підтримали всі учасники телекомунікаційного ринку, значно скоротило час їх розгляду. А це, в свою чергу, дозволило операторам мобільного зв’язку прискорити процес виконання відповідних зобов’язань перед своїми абонентами», – наголосив Євген Мирзаков.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search