В Українському державному центрі радіочастот працювала група спеціалістів Центру санітарно-епідеміологічної служби МОЗ України.

 

Представники Міністерства охорони здоров’я ознайомилися з технічними можливостями Випробувального центру щодо визначення рівнів електромагнітних випромінювань, що створюються радіоелектронними засобами, зокрема, мобільними телефонами.

 

Особливу зацікавленість фахівців ЦСЕС викликав спеціалізований вимірювальний комплекс DASY5 NEO, який дозволяє визначати рівень SAR – питомий коефіцієнт поглинання електромагнітного випромінювання тілом людини.

 

На сьогодні в Україні  тільки Випробувальний центр ЦС УДЦР оснащений подібним комплексом, який не має аналогів в країнах СНД.

Треба зазначити, що комплекс DASY5 NEO може бути застосований не тільки для проведення робіт з оцінки відповідності РЕЗ (вимірювання SAR), але й для проведення експериментальних досліджень (вимірювання магнітних, електричних полів в середовищах, вимірювання поляризації опромінення). Крім того, за його допомогою можна здійснювати будь-які інші вимірювання електромагнітного впливу (ЕМВ) в ближній зоні.

- Вивченням впливу ЕМВ на людину, – зазначив начальник Центру сертифікації УДЦР Олександр Лисенко, – займаються чимало організацій та установ. Однак роблять це вони, як правило, у своїх вузьких інтересах. Їхня діяльність недостатньо скоординована. І добре, що зустріч наших фахівців започаткувала новий вектор співпраці у проведенні експериментальних досліджень та удосконаленні вітчизняної нормативно-правової бази, яка стосується захисту населення від впливу ЕМВ.

Start typing and press Enter to search