У  Мінську на базі Республіканського унітарного підприємства з нагляду за електрозв’язком (РУП «БелГИЭ») завершилася триденна зустріч технічних експертів Республіки Білорусь та України з перепланування цифрового наземного телевізійного мовлення (ЦНТВМ), яка тривала з 27 лютого по 1 березня 2017 року.

Українська делегація була представлена на заході фахівцями Українського державного центру радіочастот на чолі з генеральним директором держпідприємства Володимиром Корсуном.

Під час зустрічі технічні експерти РУП «БелГИЭ» та УДЦР обговорили стан поточної ситуації з використання засобами телерадіомовлення смуги радіочастот 470-862 МГц та перспективи вивільнення для потреб рухомої радіослужби смуг радіочастот 790-862 МГц і 694-790 МГц (так званих «цифрових дивідендів») із забезпеченням рівноправного доступу до РЧР в прикордонних районах. Окрім того, сторони розглянули можливі доповнення до існуючого розподілу радіочастотних каналів у відповідних виділеннях згідно Плану GE06D.

За результатами зустрічі технічних експертів УДЦР та РУП «БелГИЭ» підписано відповідний Протокол.

Керівник делегації, генеральний директор УДЦР Володимир Корсун відзначив, що реалізація започаткованих у Протоколі ініціатив, дозволить у майбутньому продовжити повноцінну експлуатацію існуючих загальнонаціональних мультиплексів двох країн у гармонізованій смузі радіочастот 470-694 МГц, яка залишиться для потреб телерадіомовлення після вивільнення смуг «цифрових дивідендів».

«Результати зустрічі дають можливість розпочати роботи по внесенню змін до Плану GE06D, зокрема, у північних регіонах України, та забезпечити проведення міжнародної координації радіочастотних присвоєнь радіоелектронних засобів цифрового наземного телевізійного мовлення у майбутньому», – наголосив Володимир Корсун.

Учасники зустрічі узгодили також позиції сторін щодо подальших кроків зі своєчасного виявлення та мінімізації радіозавад РЕЗ Республіки Білорусь (E-GSM та UMTS) від РЕЗ України стандарту CDMA-800.

На завершення зустрічі керівник делегації УДЦР Володимир Корсун подякував білоруським колегам за чіткі, послідовні кроки із  забезпечення рівноправного доступу до спектру телерадіомовної служби у прикордонних регіонах та конструктивну позицію з питання забезпечення електромагнітної сумісності РЕЗ двох країн.

IMG_2435IMG_2453 Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search