Сьогодні, коли Україна впритул підійшла до практичної реалізації переходу телерадіомовлення на цифрові стандарти, питання розбудови та покращення якості телерадіопростору стають предметом їх обговорення як в регіонах України, так і на державному рівні.

Нещодавно, наприклад, стан та перспективи розвитку мережі цифрового телевізійного мовлення розглянули у Волинській обласній державній адміністрації.

Увага громадськості до цієї проблематики цілком зрозуміла – у зв’язку з обмеженим радіочастотним ресурсом у прикордонній з Польщею та Республікою Білорусь області гостро стоїть питання інформаційної безпеки.

Потужні передавачі сусідів заповнюють радіоефір, створюють технічні перешкоди для трансляції українських телеканалів. Смуга радіочастот перевантажена діючими радіоелектронними засобами різних радіотехнологій. Виходом з цієї ситуації є впровадження та розвиток системи цифрового мовлення. Це дозволить набагато ефективніше використовувати радіочастотний ресурс України.

В ході дискусій, які відбулися на регіональному рівні, представник Нацради дещо критично поставився до діяльності Українського державного центру радіочастот, заявивши, що УДЦР зволікає з виділенням частот для РЕЗ телевізійного мовлення. Через це область не покрита українськими телеканалами та радіостанціями в достатній мірі.

УДЦР спростував заяву посадовця і у відповідь надіслав до установи лист, в якому виклав власну позицію стосовно ситуації навколо переходу від аналогового до цифрового мовлення в регіоні.

Приємно відзначити, що наведені в листі пояснення одразу знайшли позитивний відгук у керівництва Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.

Днями, за участі представників Нацради та УДЦР, відбулося засідання підгрупи робочої групи, на якому учасники обговорили проблемні питання, що виникли в інформаційному просторі Волині.

Фахівець УДЦР представив членам підгрупи розгорнутий матеріал з дослідження інформаційного простору регіону, зокрема, зупинився на питаннях прорахунку/виділення частот для Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення відповідно до поданих підприємством заяв, та запропонував деякі технічні рішення для якісного прийому цифрового сигналу.

Аргументовані пояснення УДЦР з проблемних питань не дали фахівцям Нацради підстав сумніватися в належному виконанні покладених на УДЦР завдань.

Зі свого боку представники Нацради також надали відповідні пропозиції, які значною мірою сприятимуть покращенню цифрового мовлення, поділилися варіантами переходу від аналогового до цифрового мовлення, ознайомили учасників з принципами і порядком переходу на цифрове мовлення, внесених до Плану розвитку Національного телерадіопростору після громадського обговорення.

З усіх питань, що обговорювалися на робочій групі в Нацраді, сторони знайшли порозуміння. А це дає впевненість в тому, що конструктивна та плідна праця, налаштованість колег на подальше співробітництво для покращення якості телерадіопростору України, буде продовжено.

 Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search