У Бірмінгемі завершилося засідання Робочої групи Європейської конференції адміністрацій зв’язку (СЕПТ) з питань управління спектром (WG FM), яке тривало протягом тижня 5-9 лютого.
Понад 90 представників адміністрацій країн-членів СЕПТ, Міжнародного союзу електрозв’язку, Європейського інституту стандартів телекомунікацій та інших міжнародних організацій взяли участь у заході.
Серед питань, які обговорювали технічні експерти, – радіочастотний моніторинг у країнах-членах СЕПТ, нагляд за використанням радіочастотного ресурсу, розвиток технологій супутникового радіозв’язку та майбутні супутникові рішення у складі систем зв’язку покоління 5G, впровадження перспективних систем морського радіозв’язку тощо.
Крім того, учасники засідання ознайомилися з результатами досліджень майбутніх радіоелектронних засобів передачі телерепортажів з місця подій, приватних/професійних систем сухопутного рухомого зв’язку, потреб у спектрі для розвитку майбутньої системи рухомого зв’язку на залізничному транспорті.
Український державний центр радіочастот у складі української делегації представляли начальник відділу розвитку та наукового забезпечення науково-методичного департаменту Ігор Гепко та заступник начальника відділу – начальник сектору інформаційного забезпечення радіочастотних присвоєнь департаменту радіослужби Ігор Онисько.
Інформація про новітні технології, сучасні підходи до регулювання спектру у країнах-членів СЕПТ буде використана фахівцями УДЦР при опрацюванні нормативних документів у галузі користування радіочастотним ресурсом, а також підготовки пропозицій для внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України.

Читайте також: УДЦР візьме участь у підготовці до Всесвітньої конференції радіозв’язку 2019 року

Довідково:
WG FM – орган Комітету з електронних комунікацій (ЕСС) у складі СЕПТ. Робоча група відповідальна за розробку планів використання радіочастотного спектра у країнах ЄС, науково-технічний та інформаційний супровід загальної європейської таблиці розподілу частот, сприяння гармонізації національних розподілів частот, розробки та досліджень критеріїв електромагнітної сумісності.

Start typing and press Enter to search