Одним із пріоритетних завдань своєї діяльності УДЦР вважає забезпечення частотами передавачів для розповсюдження програм українських мовників на територію проведення антитерористичної операції.

З цією метою, а також для протидії інформаційній агресії російських засобів масової інформації, УДЦР оперативно опрацьовує відповідні доручення Міністерства інформаційної політики та замовлення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з визначення можливості та умов користування радіочастотним ресурсом для потреб телерадіомовлення в зоні АТО.

За результатами 2015 року УДЦР визначив можливість використання в зоні АТО 26 радіочастот передавачами аналогового звукового мовлення, 19 телевізійних каналів (ТВк) передавачами аналогового телебачення та 1-го ТВк для цифрового наземного телевізійного мовлення.

Зокрема, в Донецькій області прораховано та погоджено з центральним органом спеціальних користувачів 14 радіочастот для аналогового звукового мовлення, 11 ТВк для аналогового телевізійного мовлення та 1-го ТВк для цифрового наземного телевізійного мовлення. В Луганській області – 12 радіочастот для аналогового звукового мовлення та 8 ТВк для аналогового телевізійного мовлення.

Завдяки проведеним УДЦР заходам, з початку антитерористичної операції на сході країни в експлуатацію введено 35 передавачів, з них 19 телевізійних та 16 радіомовних.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search