На цьому наголосив Генеральний директор Українського державного центру радіочастот Володимир Корсун під час зустрічі зі студентами 3 курсу інституту Телекомунікаційних систем Національного технічного університету України «КПІ імені Ігоря Сікорського» в рамках освітньо-просвітницього проекту УДЦР «Інтерактивні можливості радіочастот», яка відбулася днями на підприємстві.

Генеральний директор також сказав, що був приємно вражений зацікавленістю молодих людей до всіх аспектів роботи держпідприємства, їхнім бажанням пов’язати свою подальшу професійну діяльність зі сферою телекомунікацій.

“Сподіваюсь, що в майбутньому ми станемо колегами. Не виключаю, що зі здобуттям вами відповідної освіти наше підприємство поповниться новими кваліфікованими кадрами, що забезпечить УДЦР, як регулятору радіочастотного ресурсу країни, можливість працювати ще більш сучасно та  потужно”,  – зазначив Володимир Корсун.

Під час перебування  в УДЦР студенти ознайомилися з роботою структурних підрозділів підприємства. Зокрема, спеціалісти Центру з сертифікації показали їм лабораторії Випробувального центру та продемонстрували, як саме проходять випробувальні цикли різні радіоелектронні засоби, чим справили на присутніх неймовірне враження.

В департаменті радіочастотного моніторингу студентам розповіли про створену в УДЦР систему радіочастотного контролю РЕЗ, показали їм якими технічними засобами здійснюється пошук та виявлення радіозавад, ознайомили молодь з практичним алгоритмом дій фахівців УДЦР з виявлення та усунення завад.

Після практичної частини та екскурсії департаментами підприємства студенти прослухали дві відкриті лекції, які для них підготували фахівці Науково-методичного та  IT‑департаментів.

Під час лекційної частини майбутні спеціалісти дізналися про Портал послуг УДЦР, для чого він створений, принцип його дії тощо, про впровадження в Україні послуги з перенесення мобільних номерів. Також майбутнім спеціалістам розповіли про нормативно-правові акти у сфері телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом.

Відвідування УДЦР залишило у студентів інституту телекомунікаційних систем сильні та позитивні враження, з яким вони охоче поділилися з фахівцями прес-служби держпідприємства.

Студент 3 –го курсу Дмитро О.:“Відвідавши УДЦР у мене залишились гарні враження. Професіональний колектив, який знає свою справу, дуже багато цікавих лабораторій та обладнання для моніторингу та тестування. Вразила лабораторія, де тестують гаджети на  вплив випромінювання на організм людини.  Нам було показано весь спектр випробувань, які проходять гаджети для того щоб вийти на український ринок. Справили враження й дзеркальні супутникові антени, діаметр яких 6 метрів”, – сказав він.

Микита К, студент третьокурсник:«Буквально перед екскурсією в УДЦР я повернувся з Франції, де навчався на курсі «Machine Learning» у Гренобльському технологічному інституті. В один із днів нас водили до інноваційного центру «Minatec», після якого у мене залишилися дуже змішані почуття. З одного боку дуже вразив рівень розробок, а також умов і можливостей, які доступні і для наукових співробітників, і для студентів. З іншого боку засмучувало наше відставання в сфері науки і техніки. Та коли побував в УДЦР, який не є ні науково-дослідним центром, ні інститутом, зрозумів, що є у нас сучасні підприємства, де можна застосовувати свої знання, де можна реально працювати за фахом, і де зацікавлені в нових фахівцях», – наголосив він.

Днями на ім’я генерального директора УДЦР Володимира Корсуна надійшов лист-подяка від професора кафедри телекомунікацій інституту телекомунікаційних систем НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського, академіка Української академії наук Теодора Наритника, в якому  високо оцінено рівень організації і проведення практичного заняття зі студентами вишу.

З метою підготовки кваліфікованих кадрів та підвищення інтересу до технічних спеціальностей менеджмент УДЦР спільно з технічними вишами країни налаштований і надалі активно розвивати освітньо-просвітницький проект «Інтерактивні можливості радіочастот».

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search