Зміни в українському законодавстві внесли суттєві корективи до вимог з документації повірочної лабораторії, яка функціонує в Українському державному центрі радіочастот.

Про це прес-службі УДЦР повідомив начальник відділу метрології Станіслав Плотніцький.

«До 2016 року достатньо було самим розробити методику повірки та користуватися нею, внісши її встановленим чином до «Державного реєстру організаційно-методичних нормативних документів з метрології». Згідно з новим Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність», для проведення повірки засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) лабораторія повинна використовувати тільки методики, які містяться у національних стандартах», – розповів він.

Відповідно до чинного законодавства, враховуючи міжнародні нормативні документи та європейські стандарти, Український державний центр радіочастот спільно з Харківським Національним науковим центром «Інститут метрології» уже розробив кілька нових державних стандартів для повірки засобів вимірювальної техніки (ЗВТ).

«На сьогодні розроблені та внесені до офіційних каталогів і фондів перші два стандарти. Це, зокрема, ДСТУ 8760:2018 «Методика повірки. Аналізатори телекомунікаційних мереж  типу ЕMUTEL HARMONY та ДСТУ 8761:2018. «Методика повірки. Обладнання допоміжне для вимірювання параметрів радіовипромінювання базових станцій, які працюють за радіо технологією «Цифровий стільниковий радіозв’язок CDMA-800», – підкреслив начальник відділу метрології.

Також уже завершена робота над третім стандартом, який знаходиться на стадії затвердження у Національному органі з стандартизації України.

За словами Станіслава Плотніцького, повірка ЗВТ згідно нових методик, які відповідають міжнародним стандартам, роблять повірочну лабораторію компетентнішою у цій галузі, а засоби вимірювання надійними та ефективними.

Крім того, зазначив він, це надає право УДЦР на розширення існуючої галузі уповноваження і створює умови поетапно підготуватись до акредитації повірочної лабораторії на виконання робіт з калібрування засобів вимірювальної техніки на європейському рівні.

 

Переглянути сюжет: https://www.youtube.com/watch?v=SA59-Po4DDo

 

03 липня 2018

Start typing and press Enter to search