Одне з індійських видань нещодавно повідомило про те, що 23-річний пастух Гопал Гуджар був знайдений мертвим неподалік селища Банда (Індія). Поруч з тілом на землі лежали обгорілі частки мобільного телефону й телефонної батареї, а на правому вусі, плечі і з правої сторони шиї були виявлені сильні опіки.

 

Поліція вважає, що причиною смерті людини став вибух мобільного телефону. Як повідомляє Sky News, біля тіла знайшли уламки телефону Nokia 1209, дешевої моделі, випущеної у серпні позаминулого року. Вважається що вибух міг статися в результаті дефекту в конструкції телефону або акумуляторної батареї. Тепер, за дорученням міністра зв’язку та інформаційних технологій, влада повинна встановити, наскільки ефективно відбувається регулювання поставок офіційних мобільних телефонів і акумуляторів до них.

 

Місцева преса відзначає, що це, вірогідно, перший випадок, коли людина помирає в результаті вибуху, що стався від мобільного телефону, який у цей час не заряджали. У січні цього року аналогічний випадок призвів до смерті китайської жінки – вона розмовляла зі своїм чоловіком за телефоном, коли апарат був підключений для підзарядки до електричної мережі.

 

В липні 2007 року в результаті вибуху акумуляторної батареї загинув мешканець Китаю. У момент вибуху телефон знаходився у нагрудній кишені. На думку спостерігачів, вірогідність таких випадків дорівнює вірогідності падіння метеориту.

 

Між іншим, значний відсоток сірих поставок в деякі країни, серед яких й Індія, змушує виробників і місцеві органи влади постійно шукати нові засоби захисту споживачів від неякісного товару.

 

Цьому підпорядкована й діяльність державного підприємства „Український державний центр радіочастот”. Національна комісія з питань регулювання зв’язку України та УДЦР докладали і докладають багато зусиль для того, щоб нашим громадянам надавались якісні послуги. Задля цього з метою посилення контролю за ввезенням з-за кордону та обігом на ринку України радіоелектронних засобів започатковується процес маркування мобільних телефонів обліковими марками, який, на жаль, не знайшов у свій час належної підтримки. Це і введення нового порядку ввезення в Україну з-за кордону та реалізації мобільних терміналів. Нарешті, задля цього було запропоновано додатковий засіб дієвого контролю за надходженням на український ринок якісних апаратів стільникового зв’язку – створення та запуск в експлуатацію автоматизованої системи обліку мобільних терміналів в Україні та її складової – узагальненої бази даних кодів ІМЕІ мобільних телефонів.

 

За цим, перш за все, стоїть турбота про те, щоб споживач отримав якісний, дозволений до застосування в країні та не шкідливий для здоров’я людини мобільний термінал. І треба сказати, що зусилля НКРЗ та УДЦР, помножені на підтримку уряду, дають позитивний результат. А наслідком є те, що на сьогоднішній день 90-95 % РЕЗ, в тому числі мобільних телефонів, ввозяться в Україну легально. А відтак є гарантія того, що ми отримуємо товар, який відповідає існуючим стандартам.

 

Саме тому керівництво Українського державного центру радіочастот ще раз нагадує споживачам послуг мобільного зв’язку: не ризикуйте своїм життям і нервами, і перед тим, як придбати мобільний телефон, переконайтеся в тому, що його код ІМЕІ внесений до узагальненої бази даних, яку веде УДЦР, і всі функції цього терміналу відповідають саме тим функціям, що заявлені виробником!

 

Start typing and press Enter to search