У штаб-квартирі Європейського інституту телекомунікаційних стандартів, у  французькому місті Софія Антіполіс, відбулось 40-е засідання Технічного комітету з питань ЕМС та радіочастотного спектру ETSI.

 

У засіданні взяли участь понад 50 делегатів від адміністрацій зв’язку  й регуляторних органів Бельгії, Великобританії, Естонії, Італії, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Фінляндії, Франції, Швейцарії, Швеції, а також ETSI, Європейського офісу зв’язку (ЕСО), телекомунікаційних компаній і асоціацій, що є повноправними або асоційованими членами ETSI.

 

Україну на міжнародному форумі представляли фахівці Українського державного центру радіочастот – начальник Випробувального центру Олександр Лисенко та начальник управління аналізу та міжнародної взаємодії Дмитро Проценко.

 

Порядок денний пленарних засідань форуму включав питання щодо впровадження стандартів, внесень змін до переліку і статусу виконання робочих завдань ERM, результатів досліджень робочої групи ERM TG 28 тощо.

 

В ході засідань Технічного комітету з питань ЕМС та радіочастотного спектру ETSI українські фахівці провели робочі зустрічі з представниками Секретаріату ETSI та іншими учасниками засідання, присвячені презентації технічних можливостей Випробувального центру УДЦР, обговоренню можливих шляхів взаємного співробітництва між ETSI і УДЦР та виходу ВЦ на міжнародний рівень.

 

Зокрема, українська сторона вийшла із пропозицією розглянути можливість використання ВЦ УДЦР у якості однієї з „площадок” ETSI для проведення заходів з тестування технічних засобів при апробації стандартів.

 

В контексті розгляду цих питань відбулася зустріч представників УДЦР з директором Центру тестування та взаємодії ETSI „InteroPolis” Ентоні Уілсом. В ході переговорів керівник Центру зазначив, що в ETSI переглядаються підходи до апробації стандартів, зокрема, в частині проведення тестування технічних засобів. Перед ETSI постає питання пошуку відповідної матеріально-технічної бази випробувань у тому числі на теренах СНД. Пан Ентоні Уілс  зацікавився пропозиціями української делегації й повідомив, що найближчим часом відвідає УДЦР для ознайомлення з технічними можливостями ВЦ.

 

Під час перебування в штаб-квартирі ETSI делегати від України також зустрілися з секретарем ЕRM ETSI Ігорем Міхеєвим. Сторони домовилися співпрацювати в інформаційній та консультативній сфері за напрямком діяльності ВЦ та УДЦР в цілому.

 

Крім того, фахівці УДЦР провели робочу зустріч з співробітником департаменту технічного регулювання рухомих радіослужб Федеральної агенції мереж Німеччини Томасом Вебером. Колега з Німеччини висловив готовність сприяти в налагодженні контактів з Асоціацією органів оцінки відповідності Європи (R&TTE AC) та обміну досвідом регуляторного органу Німеччини в сфері оцінки відповідності радіообладнання Директивам ЄС з R&TTE та електромагнітної сумісності.

 

В ході засідання представники УДЦР також ознайомилися з принципами та процедурами розробки, погодження, прийняття і впровадження стандартів, що розроблюються ERM ETSI.

 

За словами начальника Випробувального центру УДЦР Олександра Лисенка, схвалені проекти нових та модифікованих стандартів, технічні звіти та специфікації ETSI, а також нові робочі завдання ERM доцільно врахувати при проведенні експертизи УДЦР щодо можливості застосування різних категорій РЕЗ (ВП) на території України та у виробничій діяльності Випробувального центру УДЦР.

Start typing and press Enter to search