Узагальнена інформація, отримана від закордонних колег, буде використана у виробничій діяльності Українського державного центра радіочастот

Нещодавно заступник директора науково-методичного департаменту УДЦР Вадим Благодарний брав участь у засіданні Робочої групи 1С (РГ 1С) «Контроль використання спектра Дослідної комісії 1 «Управління використанням спектра» Сектору радіозв’язку МСЕ, яке відбулося в м. Женева (Швейцарська Конфедерація).

Міжнародний захід проходив за участі близько 120 делегатів, які представляли адміністрації зв’язку, організації-членів Сектору радіозв’язку МСЕ, наукові і виробничі організації.

Після повернення з-за кордону представник УДЦР провів для фахівців підприємства звіт-презентацію, на якій, зокрема, висвітлив питання щодо технічної ідентифікації цифрових сигналів, процедури оцінювання точності пеленгування обладнання радіомоніторингу, вимірювань зайнятості спектра, а також вимірювань радіовипромінювань всередині приміщення. Розповів також про напрацювання колег з Китаю у сфері дослідження шляхів еволюції системи радіомоніторингу у світі, а також про досвід фахівців АЗ Бразилії з менеджменту та радіочастотного моніторингу при проведенні минулого року в країні світового чемпіонату з футболу.

За словами представника УДЦР, досить пізнавальною для учасників була інформація України, Казахстану та США (проект Звіту ITU-R SM) щодо процедур та методики планування різноманітних мереж радіомоніторингу для країн, що розвиваються.

Вадим Благодарний, зокрема, презентував на одному з засідань робочої групи ексклюзивну методику планування мережі радіомоніторингу у смугах радіочастот загального користування у рівнинній місцевості на прикладі планування мереж радіомоніторингу в Україні. Ексклюзивність матеріалу визначалася тим, що на відміну від критерію «покриття радіомоніторингом максимальної території мінімальною кількістю станцій радіомоніторингу», був використаний, розроблений УДЦР, критерій «покриття радіомоніторингом максимальної кількості передавачів мінімальною кількістю станцій РЧМ», що дозволило УДЦР забезпечити мінімізацію витрат на побудову мережі.

Узагальнена інформація, отримана від закордонних колег, буде використана у виробничій діяльності Українського державного центра радіочастот.

Всього в ході засідання РГ було розглянуто 25 внесків за 15 темами та підготовлено 9 відповідних вихідних документів.

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search