Днями у Гронінгені, королівство Нідерланди, фахівець Українського державного центру радіочастот у складі делегації України взяв  участь у роботі 12-го засідання Комітету з Регіональної угоди про служби радіозв’язку на внутрішніх водних шляхах RAINWAT (далі – Угода).

Під час засідання були розглянуті питання щодо адміністрування Угоди, питання поточного функціонування радіозв’язку на внутрішніх водних шляхах та перспектив його подальшого розвитку.

Делегація України повідомила про стан підготовки підписання Угоди в Україні, зокрема про взаємодію із державними органами влади щодо визначення національної процедури приєднання держави до Угоди. Під час обговорення цього питання голова Комітету з Регіональної угоди про служби радіозв’язку на внутрішніх водних шляхах RAINWAT виявив зацікавленість у визначенні можливих термінів приєднання України до Угоди.

Крім того, розглянули питання щодо реалізації рішень Всесвітньої конференції радіозв’язу 2015 року стосовно впровадження системи обміну даними в ультракороткохвильовому діапазоні частот у рамках Угоди. Під час обговорення було повідомлено, що у період 2020-2023 роки планується тестування цієї системи, а з 2024 року – введення її в експлуатацію.

Також учасники засідання обговорили питання щодо особливостей використання радіоелектронних засобів (РЕЗ) спеціального призначення на національному рівні (окремі портативні ДВЧ трансивери з DSC та GNSS, AIS-SART, MOB, EPIRB-AIS та інші пристрої для забезпечення судноплавства та порятунку життя людини на воді), оформлення дозвільних документів на експлуатацію цих РЕЗ та підготовки операторів, які використовують зазначене обладнання.

За результатами обговорення та уточнень у рамках цього питання, країни-учасники Угоди повинні у зазначений термін надати Комітету RAINWAT відповіді на опитувальний лист Комітету з електронних комунікацій Європейської конференції адміністрацій зв’язку (СЕРТ) щодо використання радіоелектронних засобів спеціального призначення у їхніх країнах.

18 жовтня 2018

Start typing and press Enter to search