Не дивлячись на жорсткий контроль з боку фахівців УДЦР, представників НКРЗІ та правоохоронних органів щодо законності надання операторами послуг Інтернет факти незаконного використання пристроїв радіотехнології широкосмугового радіодоступу продовжують мати місце.

Це засвідчили результати радіочастотного моніторингу, який провели в регіонах України фахівці Центрального офісу та філій підприємства з 24 по 30 листопада 2015 року.

Найбільше незаконно діючих пристроїв, які експлуатувалися з ознаками порушень у сфері користування РЧР виявлено на Дніпропетровщині (68 пристроїв), на Полтавщині (25), по 20 на Донеччині та Київщині.

Чимало РЕЗ також зафіксували фахівці УДЦР на Тернопільщині (20), Вінниччині (18), Черкащині (18) та Львівщині (15).

Слід зауважити, що від цього тіньового бізнесу держава втрачає чималі кошти, адже власники вказаних РЕЗ за цей вид діяльності не сплачують до скарбниці ні податків, ні зборів. На жаль, у цьому бізнесі їм сприяють також користувачі, які, домовляючись з ними про послуги, не цікавляться законністю їх надання.

За результатами виконаних робіт чимало порушень було усунуто фахівцями під час здійснення заходів з радіочастотного моніторингу. До встановлених власників НДП направлено 151 попередження з вимогою припинити роботу вказаних РЕЗ та за потреби подальшої експлуатації вирішити питання їх легалізації. 5 матеріалів направлено для реагування до Департаменту державного нагляду НКРЗІ, а 70 до голови Спільної координаційної комісії з питань запобігання, виявлення та припинення порушень законодавства в галузі зв’язку.

УДЦР розраховує на відповідну реакцію в боротьбі з незаконним бізнесом й від органів виконавчої влади , зокрема сільських та селищних рад, місцевих представництв Державної фіскальної служби, до яких направлено близько 20 повідомлень про факти порушень Закону України «Про радіочастотний ресурс України».

Для довідки: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, 1 грудня 2015 року на своєму черговому засіданні прийняла за основу проект рішення «Про внесення змін до Положення про радіочастотний моніторинг у смугах радіочастот загального користування та визнання таким, що втратило чинність, рішення НКРЗІ від 07 квітня 2015 року № 195».

Зміни до Положення покликані систематизувати в одному нормативно-правовому акті заходи із організації та здійснення радіочастотного моніторингу у смугах радіочастот загального користування та удосконалити нормативно-правову базу для підвищення ефективності реалізації повноважень регулятора щодо контролю за здійсненням радіочастотного моніторингу державним підприємством, що знаходиться в його управлінні, процесу очищення ринку від «нелегалів» та покращення умов діяльності зареєстрованих користувачів РЧР.

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search