УДЦР надіслав на адресу Інтернет асоціації України листа, в якому поінформував про вжиті  заходи щодо виявлення та припинення експлуатації НДП, сподіваючись на громадську підтримку у цьому питанні

В листі зазначається, що результати радіочастотного моніторингу за третій квартал 2015 року свідчать про те, що в Україні відчутно зросла кількість радіоелектронних засобів, які експлуатуються власниками з порушенням Закону України «Про радіочастотний ресурс України». На сьогодні їх кількість складає 1182, з них 948, пов’язані з експлуатацією незаконно діючих пристроїв.

Масштаби порушень спонукають УДЦР до більш рішучих дій для витіснення нелегальних провайдерів з ринку. Механізми впливу на них шукає робоча група з удосконаленням законодавства з питань державного нагляду у сфері телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом України, створена наказом Голови НКРЗІ. Вживають заходів і фахівці Українського державного центру радіочастот.

Для більш повного контролю за використанням радіочастотного ресурсу УДЦР розширив географію маршрутів руху мобільних спеціалізованих комплексів, впровадив дієві організаційні заходи з інформування НКРЗІ, МВС, спільних координаційних комісій про виявлені ознаки порушення вимог Закону України «Про радіочастотний ресурс України».

Лише протягом останніх двох тижнів жовтня фахівці виявили на території України понад 480 незаконно діючих пристроїв за радіотехнологією широкосмуговий радіодоступ (послуги Інтернет), що складає більше 27% від загальної кількості радіоелектронних засобів зафіксованих протягом 1-го півріччя 2015 року (1759 НДП широкосмугового радіодоступу).

Під час виконання робіт власників 271 РЕЗ (56% від виявлених) встановити не вдалося, а власники 43 нелегальних РЕЗ працювали без відповідних ліцензій на користування радіочастотним ресурсом.

Start typing and press Enter to search