31 липня в УДЦР відбулося засідання Комітету з конкурсних торгів держпідприємства щодо ситуації, що склалася з впровадженням послуги MNP в Україні.

Засідання пройшло за участю деяких учасників конкурсних торгів, представників мобільних операторів та представників засобів масової інформації, а для забезпечення максимальної відкритості та прозорості ще транслювався на каналі УДЦР в Ютуб – https://www.youtube.com/channel/UCQBM6zrx4vyjGEN4KgvNnpg

Голова Комітету з конкурсних торгів, виконавчий директор УДЦР Вадим Гулько, виступаючи перед присутніми зазначив, що сьогоднішнє позапланове засідання комітету з конкурсних торгів зумовлене довготривалою невизначеністю навколо процесу впровадження в Україні послуги перенесення номерів та ознаками порушень законодавства у сфері закупівель, викликаних тривалістю вирішення відповідних юридичних питань.

 «Ще у квітні 2016 року УДЦР добровільно погодився виконати рішення Антимонопольного комітету і визнав переможцем торгів ТОВ «ЕсАйЦентр», з яким на початку цього року ми декілька місяців дуже інтенсивно працювали над впровадженням MNP і багато роботи було зроблено. Але вже у квітні 2017 року постановою Вищого адміністративного суду України це рішення Антимонопольного комітету було скасовано, а постановою Вищого господарського суду України скасовано рішення про визнання укладеним договір з ТОВ «ЕсАйЦентр»» – зазначив Вадим Гулько.

Він уточнив, що судами фактично сказано про те, що усе що робилося ці 2 роки – робилося не правильно. У зв’язку з цими рішеннями Вищих судів УДЦР опинився в складній ситуації, тобто фактично повернувся в «нульову» точку.

Вище наведені рішення ВГСУ та ВАСУ фактичного підтвердили неможливість продовження замовником процедури закупівлі, оскільки встановили порушення законодавства, які вже неможливо усунути.

 «Такий стан справ не може задовольняти нас, як державну структуру, на яку покладено відповідальне завдання впровадження в Україні послуги перенесення номеру. Саме тому ми після довгих консультацій дійшли до думки щодо доцільності відмінити торги по MNP, які ми почали ще у 2015 році та почати з нового чистого білого аркушу», – наголосив  Вадим Гулько.

 Він уточнив, що сьогодні члени Комітету з конкурсних торгів УДЦР одноголосно проголосували за відміну торгів на закупівлю послуги MNP.

 «Я сподіваюся, що через систему Prozorro ми отримаємо, можливо, ще більшу кількість учасників і ще більш економічно вигідну пропозицію для нас і для всього ринку», – сказав Вадим Гулько.

 Він зазначив, що УДЦР доопрацює тендерну документацію з метою мінімізації дискусійних питань.

 Прес-служба Українського державного центру радіочастот

 

Start typing and press Enter to search