На виконання комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці і виробничого середовища, підвищення рівня охорони праці, попередження виробничого травматизму, професійних захворювань підприємство у 2014 році використало близько 1 500 000 гривень

Днями у м. Києві відбулася Всеукраїнська селекторна нарада з підбиття підсумків заходів, які проводилися на галузевому рівні в рамках Всесвітнього дня охорони праці.

У 2015 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією Міжнародної організації праці (МОП) проходив під девізом «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці».

У нараді брали участь керівники Держгірпромнагляду, Федерації профспілок України, Міністерства інфраструктури України, НКРЗІ, Держспецзв’язку, підприємств, установ та організацій галузі зв’язку, керівники філій ПАТ „Укртелеком”, дирекцій УДППЗ „Укрпошта”, філій та підприємств Концерну РРТ, обласних вузлів спеціального зв’язку, УДЦР, представники профспілкових організацій, керівники служб охорони праці.

Учасники наради підбили підсумки виконання заходів на підприємствах галузі. Зокрема, обговорили проблемні питання щодо забезпечення конституційних прав громадян на здорові та безпечні умови праці, щодо профілактики нещасних випадків на виробництві тощо.

В ході селекторної наради виступив директор з адміністративних питань УДЦР Вадим Гулько. Він зокрема, зазначив, що адміністрація спільно з профспілкою приділяють значну увагу питанням створення безпечних умов праці в структурних підрозділах, на відокремлених об’єктах та у філіях підприємства. Як наслідок, за останні 5 років в УДЦР були відсутні випадки виробничого травматизму та професійних захворювань.

Відповідно до плану організаційно-технічних заходів, затверджених генеральним директором УДЦР Володимиром Корсуном, постійно-діюча комісія підприємства проводить комплексні обстеження, цільові та оперативні перевірки з питань охорони праці з метою виявлення ризиків виникнення нещасних випадків, а також перевірку знань з охорони праці та пожежної безпеки працівників.

На виконання комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці і виробничого середовища, підвищення рівня охорони праці, попередження виробничого травматизму, професійних захворювань підприємство у 2014 році використало близько 1 500 000 гривень. З розрахунку на кожного працюючого це становить біля 1270 гривень, що майже на 40 гривень більше у порівнянні з 2013 роком.

Значні кошти направляються на придбання засобів індивідуального захисту, обладнання приміщень, забезпечення системами кондиціювання, поліпшення освітленості робочих місць тощо.

Дбають в УДЦР й про навчання працівників, що виконують роботи з підвищеною небезпекою. Так, наприклад, за навчання в учбових центрах, курсах тощо, підприємство у 2014 році сплатило понад 81 000 гривень.

В УДЦР добре розуміють, що профілактика нещасних випадків на виробництві, а також професійних захворювань є більш ефективним ніж лікування та реабілітація потерпілих.

Підбиваючи підсумки наради, Голова Профспілки працівників зв’язку Микола Стародуб відзначив, що УДЦР є одним з небагатьох в Україні, на якому робота адміністрації та профспілкової організації приносить відчутний результат з охорони праці. Позитивний досвід у виконанні взаємних зобов’язань з регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин має поширюватися й серед інших підприємств та організацій галузі.

Приємно відзначити, що за значний особистий внесок у вдосконалення роботи з охорони праці, інженера 1 категорії відділу радіочастотних присвоєнь (за суміщенням виконує обов’язки інженера з охорони праці) Західної філії ДП «Український державний центр радіочастот» Андрія Миляна відзначено Почесною грамотою профспілки працівників зв’язку України.

   Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search