В Україні йде активна робота з впровадження 3G. Ця послуга вже є доступною для багатьох користувачів майже у всіх регіонах України.

В процесі розгортання технології зв’язку третього покоління важлива роль відводиться Українському державному центру радіочастот, фахівці якого виконують завдання щодо розрахунків електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, видачі дозволів на експлуатацію РЕЗ та ВП, проведення вимірювань параметрів засобів зв’язку, здійснення їх технічного радіоконтролю.

Слід зазначити, що з моменту надходження до УДЦР від мобільних операторів перших заявок на розгортання мережі зв’язку третього покоління (24 квітня 2015року) їх кількість перевищила 10 000 (станом на 18 грудня 2015 року отримано 10038 заявок). На сьогоднішній день вже видано 7622 висновків щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв та 6827 дозволів на їх експлуатацію. Решта отриманих заявок також оперативно опрацьовується.

Нагадаємо, що активному впровадженню цієї технології сприяло ухвалення низки важливих рішень щодо спрощення процедури отримання дозвільних документів, яка є зручною для усіх зацікавлених сторін процесу розгортання новітньої мережі.

Прозорості та відкритості процесу розгортання мережі 3G також сприяло рішення керівництва підприємства щодо регулярного оприлюднення на офіційному сайті щотижневих даних про кількість проведених в УДЦР розрахунків щодо ЕМС РЕЗ та видачі дозволів на їх експлуатацію.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search