В Україні триває активна робота з розвитку мережі зв’язку третього покоління, переваги якого вже відчули мешканці практично усіх областей України. Вагомий внесок у розгортання цієї мережі спільно з операторами мобільного зв’язку роблять і фахівці державного підприємства «Український державний центр радіочастот».

Днями в УДЦР підбито підсумки розгортання мережі зв’язку третього покоління у І-му кварталі 2016 року. За цей період від операторів мобільного зв’язку надійшло 12525 заявок та видано 10255 висновків щодо електромагнітної сумісності (ЕМС) радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв та 9475 дозволів на експлуатацію РЕЗ та ВП у багатьох населених пунктах України.

За кількістю заявок на розгортання мережі 3G за підсумками 1-го кварталу 2016 року лідером серед мобільних операторів стала компанія «Лайфселл», якою за цей період подано 1651 заявка на отримання висновків щодо ЕМС. Це становить 71,4% від загальної кількості заявок на 3G від усіх мобільних операторів.

Значна активність «Лайфселл» у січні-березні 2016 року дозволила компанії стати лідером і за підсумками року 3G в Україні, який бере свій початок з квітня 2015 року, коли до УДЦР надійшли від мобільних операторів перші заявки на отримання висновків щодо ЕМС РЕС 3G. Станом на 31 березня 2016 року таких заявок надійшло 12525, з них більше, ніж третина заявок, а саме 4458 (35,6%) надійшла від компанії «Лайфселл» для розвитку мережі 3G в Україні.

Нагадаємо, що активному впровадженню технології 3G сприяло ухвалення низки важливих рішень щодо спрощення процедури отримання дозвільних документів, яка є зручною для усіх зацікавлених сторін процесу розгортання мережі зв’язку третього покоління.

Прозорості та відкритості процесу розгортання мережі 3G також сприяло рішення керівництва УДЦР щодо регулярного оприлюднення на офіційному сайті щотижневих даних про кількість проведених в центрі розрахунків щодо ЕМС РЕЗ та видачі дозволів на їх експлуатацію.

Станом на 14 квітня ц.р. фахівцями УДЦР видано 10588 висновків щодо ЕМС та 9742 дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв для мережі ЗG. Решта отриманих заявок також оперативно опрацьовується і в найближчий час є сподівання на розгортання технології 3G у найвіддаленіших куточках України.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search