25 січня в Українському державному центрі радіочастот відбулося засідання Комітету з конкурсних торгів, де було оголошено результати повторних конкурсних торгів на закупівлю за процедурою «Відкриті торги» предмету «Послуги щодо проектування та розроблення у сфері інформаційних технологій для прикладних завдань (Проектування, розроблення та впровадження Автоматизованої інформаційної системи «Централізована база даних перенесених номерів» (АІС ЦБД ПН), код державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010-62.01.1.

Участь у засіданні взяли самі учасники торгів, Голова Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко, Голова НКРЗІ Олександр Животовський, члени НКРЗІ, представники громадських організацій, операторів мобільного зв’язку та ЗМІ.

За результатами конкурсу оголошено переможця. Ним стала компанія ТОВ «ДІАЛІНК» із ціновою пропозицією 71 млн 774 тис. 160 грн. 80 коп., рішення якої базується на прикладному програмному забезпеченні  литовської компанії Mediafon та практичним досвідом впровадження послуг MNP лише за останні три роки в семи країнах світу, в двох з яких система перенесення мобільних номерів була впроваджена у 2015 році. За це рішення члени Комітету з конкурсних торгів УДЦР проголосували одноголосно.

Загалом до оцінки було допущено 3 компанії: ТОВ «ДІАЛІНК» (підсумковий бал – 92,5), «Т4В», Республіка Польща (підсумковий бал – 64,47), «Ericsson Україна» (підсумковий бал – 64,82), оскільки в інших учасників – ТОВ «Хуавей Україна», ТОВ «ЕС АЙ ЦЕНТР» і ДП «Українські спеціальні системи» встановлено порушення вимог документації конкурсних торгів.

Слід відмітити, що ТОВ «Ес Ай центр» подав недостовірну інформацію, яка є суттєвою при визначенні результатів процедури закупівлі, зокрема не зазначив окремо вартість технічної підтримки, а включив її у вартість послуг з проектування, розроблення та впровадження АІС ЦБД ПН, чим порушив вимоги документації конкурсних торгів та намагався отримати перевагу у 25 балів над іншими учасниками.

Допущені до оцінки компанії мали близьку вартість впровадження АІС ЦБД ПН, однак суттєва різниця у вартості технічної підтримки та результати оцінки функціональної частини визначили остаточного переможця.

У коментарі прес-службі УДЦР голова Комітету з конкурсних торгів підприємства Вадим Гулько зазначив, що визначення переможця, який впроваджуватиме надалі в Україні послугу з перенесення мобільних номерів, це не лише значна подія в галузі зв’язку, але й дуже відповідальне рішення для всієї країни.

«Оголошуючи сьогодні  переможця тендеру з впровадження MNP в Україні,  ми ухвалили  дуже відповідальне рішення, оскільки тепер саме на цю компанію покладатиметься завдання своєчасної і грамотної реалізації проекту державного масштабу», – відзначив Вадим Гулько.

Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації Олександр Животовський відзначив високий рівень організації та проведення конкурсу, а також можливості, які відкриває послуга MNP перед усіма гравцями ринку.

 «Впровадження послуги MNP це, перш за все, стимулювання конкуренції на телеком ринку, яке стосується кожного з абонентів, кожного з громадян. Вони зможуть змінювати номер без прив’язки до оператора і це буде дуже значний інструмент конкуренції. Щодо організації конкурсу, то його, як відомо, було проведено у два підходи. Друга спроба виявилася вдалою, і ми дуже задоволені тим, що УДЦР вдалося обрати виконавця, який, сподіваюсь, найближчим часом впровадить цю послугу в Україні», - наголосив голова НКРЗІ.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань зв’язку та інформатизації Олександр Данченко відзначив, що конкурс відбувся прозоро, а сама подія стала великим проривом для галузі.

«Сьогодні ми бачили завершення великої роботи, проведену УДЦР разом з НКРЗІ по вибору компанії, яка впроваджуватиме послугу з перенесення мобільних номерів в Україні. Знаю, що цей тендер готувався дуже довго, ретельно і проходив прозоро, хоч і з деякими зауваженнями», – наголосив Олександр Данченко.

Він також висловив задоволення від позитивних змін у галузі зв’язку, які відбуваються в Україні.

«Я дуже радий, що в країні відбуваються позитивні зміни в нашій галузі. 3G – це був великий прорив і зараз  MNP – ще один крок вперед.  Європа зацікавлена у розвитку цієї галузі і високо оцінює наші кроки по запровадженню MNP в Україні», – заявив голова парламентського комітету Олександр Данченко.

Оператори мобільного зв’язку також позитивно сприйняли новину про завершення конкурсу з MNP та обрання переможця.

Як відзначив у коментарі прес-службі УДЦР представник компанії Vodafone -Україна Анатолій Довгий вони вітають цей проект, який відкриває нові можливості для телеком бізнесу.

«Із впровадженням MNP в Україні абонент сам обиратиме оператора, який задовольнить його вимоги щодо якості зв’язку та набору сервісних послуг, не боячись втратити свій звичний номер, а ми вже докладемо усіх зусиль, щоб цей абонент прийшов саме у нашу компанію», – наголосив представник компанії Vodafone-Україна.

Для забезпечення максимальної прозорості та відкритості засідання Комітету з конкурсних торгів, на якому було оголошено переможця конкурсу з впровадження MNP в Україні, на каналі УДЦР в Ютуб велась пряма трансляція цього заходу – https://www.youtube.com/channel/UCQBM6zrx4vyjGEN4KgvNnpg

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

 

Start typing and press Enter to search