В місті Євпаторія (Автономна Республіка Крим) проведено традиційну, вже 17-ту за порядком, міжнародну конференцію „Геоінформаційні технології в управлінні територіальним розвитком”. Враховуючи те, що використання просторової інформації та електронних картографічних матеріалів є досить важливим для забезпечення виробничої діяльності Українського державного центру радіочастот, в роботі конференції брали участь і представники нашого підприємства.

2013-06-10_01

Учасники заходу обговорили питання, пов’язані із застосуванням програмного забезпечення компанії користувачів Esri, обробкою космічних знімків високої роздільності, розробкою географічної інформаційної системи (ГІС), а також питання, що стосуються розвитку містобудівних кадастрів та створення землевпоряджувальних інформаційних систем тощо.

Українські та закордонні науковці і фахівці також розглянули питання щодо напрямів розвитку ГІС в Україні, поділилися досвідом впровадження ГІС в різних сферах діяльності.

Значну зацікавленість учасників конференції викликали їх доповіді щодо досвіду перших кроків у створенні корпоративної ГІС УДЦР, оскільки прикладів реалізації такої повномасштабної розподіленої ГІС для великого підприємства в Україні поки що важко знайти.

Серед основних завдань у створенні географічно-інформаційної системи УДЦР, зауважили науковці підприємства, — створення та забезпечення ведення інтегрованої бази геоданих території України, централізованого достовірного джерела електронної картографічної інформації, підтримка віддаленого доступу обласних філій та Кримського філіалу УДЦР до бази геоданих, а також створення тематичних прошарків геоданих в інтересах виробничих підрозділів.

Для довідки

У розвинутих країнах світу ГІС-технологія стала повсюдно використовуваною технологією обробки, аналізу і представлення просторово-координованої інформації при вирішенні різних завдань у географії, геології, екології, особливо при виконанні значних міждисциплінарних проектів, у містобудівному плануванні, на транспорті, у кадастровій діяльності, регіональному плануванні і управлінні та в багатьох інших сферах суспільної діяльності.

Start typing and press Enter to search