За період з 24 по 30 березня  спеціалісти УДЦР провели на мережах операторів мобільного зв’язку вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж загального користування та виявили 5603 порушення порядку маршрутизації міжнародного трафіку.

Нагадаємо, що за словам директора з інформаційно-телекомунікаційного напрямку УДЦР Вікторії Трощенко, левова частка зазначених порушень пов’язана з рефайлом (підміна вхідного міжнародного голосового трафіку під виглядом місцевого). Збитки, яких завдають українських операторам зловмисники, можуть сягати мільйонів євро на рік.

Також фахівці УДЦР підготували 5 висновків для прийняття НКРЗІ рішень щодо видачі ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України, оформили та видали користувачам 947 висновків щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів (РЕЗ) та випромінювальних пристроїв, 1756 дозволів на експлуатацію РЕЗ централізованого присвоєння та 78 дозволів  – на РЕЗ децентралізованого присвоєння.

Підрозділи радіочастотного моніторингу виявили 32 порушення умов дозволів на експлуатацію РЕЗ, а також 124 незаконно діючих пристроїв.

Найбільше порушень на минулому тижні виявлено в Донецькій – (48 радіоелектронних засобів широкосмугового радіодоступу), Дніпропетровській – (16) та Черкаській – (15) областях. Виявлено та усунено дію 22 джерел радіозавад.

Спеціалістами УДЦР складено 86 актів первинного технічного контролю при проведенні спільних із заявниками приймальних випробувань радіоелектронних засобів  та здійсненні вимірювань параметрів РЕЗ на місці експлуатації.

За зверненням суб’єктів господарювання УДЦР продовжує здійснювати роботу з внесення кодів ІМЕІ мобільних терміналів до узагальненої бази даних.

За період з 24 по 30 березня до бази даних внесено 935 міжнародних ідентифікаторів.

Фахівцями підприємства проведено певний обсяг робіт з оцінки відповідності продукції.

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search