Засобами технічного контролю Українського державного центру радіочастот на всій території України у третьому кварталі зафіксовано та вжито визначених законодавством заходів щодо усунення 3305 порушень користування  радіочастотним ресурсом.

 

З них – 2674 порушення пов’язані з роботою на випромінювання РЕЗ без дозволів на експлуатацію, що складає0,8% від загальної кількості зареєстрованих РЕЗ.

 

Найбільша кількість порушень, виявлених фахівцями УДЦР, припадає на телевізійне мовлення (698), широкосмуговий радіодоступ (674), ультракороткохвильовий та короткохвильовий радіозв’язок (410), цифровий стільниковий зв’язок (350), звукове мовлення (263), багатоканальне наземне телерадіомовлення (33) та інші радіотехнології.

 

Як розподіляються порушення, пов’язані з роботою РЕЗ без дозволів на експлуатацію в регіонах України?

 

254 випадки зловживань виявлено в АР Крим та місті Севастополі, 226 – в Одеській області, 200 – в Миколаївській, 156 – в Дніпропетровській, 124 – в  Закарпатській,  144 – в Донецькій областях. Понад 100 фактів нехтування встановленими правилами функціонування РЕЗ зафіксовано також в Івано-Франківській, Полтавській, Рівненській, Херсонській, Чернівецькій і Хмельницькій областях.

 

Структурними підрозділами УДЦР також проведено певну роботу щодо захисту присвоєнь радіочастот користувачів радіочастотного ресурсу.

 

Виявлено та вжито заходів щодо усунення дії джерел радіозавад на РЕЗ суб’єктів господарювання у218 випадках.

 

Найбільше з них припадає на Київську область та місто Київ, Донецьку, Дніпропетровську, Вінницьку, Черкаську, Одеську, Чернівецьку області, а також регіони Криму.

 

Треба зазначити, що, відповідно до „Стратегії розвитку УДЦР на 2010-2012 роки”, на підприємстві визначені шляхи подальшого розвитку радіомоніторингу. Серед них – подальша модернізація процесів технічного радіоконтролю; розробка та впровадження нових засобів радіомоніторингу, які дозволять  виконувати інструментальну оцінку параметрів РЕЗ нових радіотехнологій; впровадження нових стаціонарних систем радіоконтролю та автоматизації системи обліку РЕЗ.

Start typing and press Enter to search