Про це у своєму виступі наголосив генеральний директор Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» Володимир Корсун в рамках проведення Міжнародної науково-технічної конференції «Сучасні інформаційно-телекомунікаційні технології», яка цими днями відбулася в Державному університеті телекомунікацій.

Володимир Корсун відзначив важливу участь УДЦР у процесах розвитку телекомунікаційної сфери, зокрема, впровадженні в Україні радіотехнології 3G. Сприяючи її розгортанню фахівці підприємства вже видали операторам понад 7200 висновків щодо електромагнітної сумісності базових станцій технології UMTS та близько 6100 дозволів на їх експлуатацію.

Наступним актуальним завданням, який УДЦР виконує при впровадженні нових радіотехнологій, за словами генерального директора, є розробка та підписання, на підставі розроблених критеріїв захисту діючих в Україні технологій, міжнародних координаційних угод з нашими сусідами.

«Ця робота постійно проводиться нашими фахівцями як для захисту своїх користувачів радіочастотного ресурсу від завад з боку іноземних користувачів, так і з метою уникнути зустрічних претензій», – підкреслив Володимир Корсун.

У виступі також йшла мова про завдання, поставлені перед УДЦР у зв’язку із впровадження в Україні 4G та цифрового наземного телевізійного мовлення. А саме: здійснити частотне перепланування мережі ЦНТВМ стандарту DVB-T2 з метою вивільнення частотного ресурсу телевізійного мовлення першого та другого цифрових дивідендів для технології зв’язку 4 покоління та забезпечити міжнародно-правовий захист РЕЗ телевізійного мовлення на перехідний період.

Генеральний директор також докладно розповів учасникам конференції про відносно новий напрямок діяльності – міжнародну координацію супутникових мереж України, який став безпосередньою компетенцією УДЦР після введення у липні 2013 року «Положення про порядок взаємодії органів державної влади при проведенні заходів міжнародно-правового захисту радіочастотного ресурсу України».

Особливої уваги було приділено актуальності здійснення постійного радіочастотного моніторингу, що забезпечується підприємством, як елемента контролю за ефективним та оптимальним використанням радіочастотного ресурсу держави.

Підсумовуючи виступ генеральний директор держпідприємства відзначив, що високий виробничий потенціал та професіоналізм колективу сприятиме розвитку сфери телекомунцікацій і наголосив, що УДЦР готовий до технологічних новацій, які сьогодні та в найближчій перспективі запроваджуватимуться в Україні.

Для довідки:
Метою міжнародної науково-технічної конференції «Сучасні інформаційно-телекомунікаційні технології» є обговорення впливу інформаційно-телекомунікаційних технологій на економічне зростання держави і перспективи їх розвитку.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search