Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» отримало листа від ТОВ «Саттелеком» в якому повідомлялося, що з другої половини вересня і до тепер нормальному транслюванню передач телеканалу ІНТЕР у вечірній час заважають ситуативні радіозавади, джерело яких власними силами визначити не вдається. Керівництво телеканалу стурбоване тим, що йому пред’являють претензії до якості мовлення. Саме тому воно змушене звернутися до Служби безпеки України і до державного підприємства «Український державний центр радіочастот» за допомогою для з’ясування причини, що негативно впливає на якість телевізійної трансляції.

Технічні експерти відразу передбачали, що радіозавади можуть виходити з різних джерел. Розглянули і причини їх появи.

ДП «Український державний центр радіочастот» з розумінням поставився до прохання компанії, яка забезпечує трансляцію телеканалу ІНТЕР. Співробітники УДЦР провели первинний комплекс організаційно-технічних заходів щодо виявлення і локалізації джерела завади. Фахівці підприємства задіяли технічні можливості системи супутникового радіомоніторингу і геолокації земних станцій супутникового зв’язку, а також мобільні засоби радіоконтроля. Допомогли й іноземні колеги.

Однією з проблем, яка на цей момент заважає точно визначити джерело завад, є періодичність її виникнення. Річ у тому, що радіозавада виникає не системно, а в основному у вечірні години, коли транслюються інформаційні і суспільно-політичні програми. Причому, тривалість дії завад протягом доби сумарно може складати 20 хвилин. До того ж, джерело радіозавади не має постійного місця положення. Не виключено, що воно розміщене на якомусь транспортному засобі.

Результати геолокації УДЦР і англійської компанії «Satcorporatiоn» свідчать про наявність радіоперешкод на території Одеської, Київської й Житомирської областей.

За попередніми даними, можливими причинами радіозавади можуть бути несправність однієї з наземних супутникових передавальних станцій, що здійснюють передачу пакету телевізійних каналів через супутник АМОС-3, некоректна робота однієї з систем ретрансляції сигналу телерадіокомпанії, і, що не виключено, навмисна постановка завад.

УДЦР продовжує роботу з виявлення перешкод. Про всі результати ставить до відома СБУ і МВС України, які розслідують всі обставини пов’язані з радіозавадами.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search