2012-01-11

Власники транспортних засобів б’ють тривогу – сигналізація на їхніх машинах виходить з-під контролю господарів. Вона або ж не реагує на команди, або ж вмикається коли завгодно. Усі автовласники чомусь ці біди списують на радіозавади, які ніби-то створює працюючий десь поряд потужний випромінювальний пристрій. І саме частоти цього приладу співпадають з частотами, на яких функціонує сигналізація.

 

Своє занепокоєння з приводу збоїв у функціонуванні автомобільної сигналізації, водії, звичайно, висловлюють у непоодиноких зверненнях до Українського державного центру радіочастот.

 

Так, один з киян повідомляє, що нещодавно саме через проблеми в роботі автосигналізації він та його сусіди по автостоянці не змогли скористатися своїми авто.

 

– Сигналізацію на автомобілі не вдалося включити, і, що важливіше, відключити, – пояснює чоловік. – Брелок виявився зовсім зайвим: на сигнал від нього звукова система не спрацювала. В прикрій ситуації опинилося майже десять водіїв, які були поруч.

 

Хочемо запевнити авторів цих заяв, що жодна з них не залишилася і не залишається поза уваги УДЦР.

 

Результати вивчення нештатних ситуацій фахівцями відділу радіочастотного моніторингу на місцях дозволяють нам з повною відповідальністю стверджувати: причиною збоїв у роботі автосигналізації є несправна робота однієї з таких систем на іншому автомобілі. До речі, на  радіочастотах цих систем працюють й пристрої короткого радіусу дії, такі, наприклад, як безпроводові гучномовці, радіомікрофони, радіопереговорні пристрої, пристрої телеметрії, телеуправління, передавання даних тощо. Якщо ці РЕЗ знаходяться поруч, також можливе виникнення радіозавад.

 

У такому випадку радимо викликати спеціаліста, який встановлював сигнальний пристрій на ваш автомобіль. Якщо ж цей спеціаліст після обстеження приладу зробить висновок, що причина збоїв криється не в самому пристрої, а має інше походження, тоді необхідно звертатися до фахівців УДЦР.

 

Треба враховувати й той факт, що переважна більшість РЕЗ проектуються та виробляються в країнах Південно-Східної Азії. Вони не зовсім досконалі, мають збільшену вихідну потужність передавачів, а це, у свою чергу, приводить до погіршення їхньої  надійності та завадостійкості.

 

В тому, що прикрі випадки відмов у роботі автосигналізації трапляються, є, насамперед, провина тих, хто придбав і встановив неякісну продукцію, або тих, хто належним чином не проводить обслуговування авто, зокрема його електронної складової. Помилкою багатьох автовласників є те, що вони купують засоби сигналізації в неофіційних точках їх продажу, Інтернет – магазинах, через які реалізують продукцію невідомого походження, яка ж, до того, не пройшла відповідної сертифікації.

 

Український державний центр радіочастот радить автомобілістам купувати електронне устаткування в офіційній мережі продажу. Тільки це може бути гарантією того, що технічний засіб відповідає критеріям якості та безпеки. А отже позбавить вас від зайвого клопоту та проблем з автоматичною охороною власних авто.

Start typing and press Enter to search