З 4 по 7 вересня 2018 року в м. Прага, Чеська Республіка, проходитиме 5-те засідання Проектної групи А (PTA) Робочої групи з підготовки до Всесвітньої конференції радіозв’язку (CPG) Європейської конференції адміністрацій зв’язку (СЕПТ), членом якої є Україна.

В заході братиме участь заступник директора департаменту радіослужби УДЦР Дмитро Проценко, який обіймає посаду Координатора СЕПТ з пункту 8 порядку денного Всесвітньої конференції радіозв’язку 2019 року (ВКР-19) та включений до складу Координаційної групи CPG на період 2016–2019 років.

Основним завданням делегата УДЦР на 5-те засідання РТА є забезпечення виконання доручення CPG щодо розробки проекту Загальноєвропейських пропозицій (ЕСР) з пункту 8 порядку денного ВКР-19.

Результат ВКР-19 матиме першочергове значення для розподілу нового гармонізованого спектру для забезпечення впровадження новітніх радіотехнологій. Зокрема, рішення ВКР-19 будуть мати вирішальне значення для майбутнього впровадження мереж п’ятого покоління цифрового рухомого (мобільного) зв’язку (5G).

В коментарі прес-службі УДЦР Дмитро Проценко відзначив: «ВКР, яка відбудеться з 28 жовтня по 22 листопада 2019 року, стане кульмінацією декількох років підготовчої роботи як в Міжнародному союзі електрозв’язку, так і в рамках 6 регіональних об’єднань адміністрацій зв’язку, серед яких СЕПТ. Основним завданням конференції є розгляд необхідності внесення змін до Регламенту радіозв’язку МСЕ – міжнародної угоди між 193 державами щодо використання радіочастотного спектру та порядку координації частотно-орбітального ресурсу для отримання доступу до спектру. Регламент радіозв’язку має надзвичайно важливе значення насамперед для служб радіозв’язку міжнародного характеру, наприклад, рухомих, повітряних, морських та космічних служб, а також забезпечує глобальну або регіональну гармонізацію використання радіочастотного спектру. Основна складність вирішення пунктів порядку денного ВКР-19 полягає у забезпеченні балансу між потребою в продовженні експлуатації й захисті діючих служб радіозв’язку та здійсненням нових розподілів у тих самих смугах радіочастот іншим службам радіозв’язку (наприклад, для рухомих та фіксованих широкосмугових застосувань, аматорського зв’язку, новітніх транспортних систем, глобальних морських та авіаційних систем для випадків лиха і забезпечення безпеки, дослідження ресурсів Землі та моніторингу змін клімату тощо). Слід зауважити, що ВКР-19 стане першою конференцією, покликаною задовольнити спектральні потреби для майбутнього впровадження мереж 5G».

 

30 серпня 2018

 

Start typing and press Enter to search