15 жовтня виповнилося 20 років з Дня створення Державного підприємства «Український державний центр радіочастот».

З нагоди ювілею на підприємстві пройшли урочистості, в яких брали участь представники Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення, наукових та дослідницьких установ, громадських організацій та асоціацій галузі зв’язку, оператори телекомунікацій, керівники підприємства різних років, ветерани та працівники УДЦР.

Вітального листа трудовому колективу УДЦР направив Президент України Петро Порошенко. В привітанні колективу, зокрема, зазначається, що наполеглива праця, досвід та відповідальність, відданість справі, вагомий внесок у розвиток сфери зв’язку та інформатизації заслуговують вдячності та поваги.

За заслуги перед Українським народом УДЦР нагороджений Грамотою Верховної Ради України, а також Почесною грамотою Кабінету Міністрів України за значний внесок у зміцнення економічного потенціалу України, здобуття значних успіхів у галузі зв’язку.

Високих урядових нагород удостоїлися й окремі працівники держпідприємства, які тривалий час сумлінно виконують свої обов’язки.

Так, начальник Херсонського обласного відділу Південної філії УДЦР Олександр Ткачук нагороджений Подякою Прем’єр-Міністра України, а Віталій Пінчук, інженер 2-ої категорії сектору мобільного радіоконтролю стільникового зв’язку, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

Поздоровлення з 20-ти річчям надійшло до УДЦР й від керівництва міжнародних організацій, зокрема, від Франсуа Ренсі – Директора Бюро радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку, від Пера Крістінсена – Директора Європейського офісу зв’язку, а також радіочастотних та регуляторних органів  сусідніх країн.

З вітальним словом до учасників урочистого зібрання звернувся генеральний директор УДЦР Володимир Корсун. Він, зокрема, відзначив  вагомий трудовий внесок колективу, й наголосив, що багаторічна успішна діяльність УДЦР – це яскравий приклад того, як багато можна зробити завдяки високому професіоналізму та самовідданій праці усього колективу.

Сьогодні УДЦР дійсно є чим пишатися. Візитною карткою нашого підприємства стало створення автоматизованої системи радіочастотного моніторингу, системи супутникового моніторингу, Центру з сертифікації європейського рівня.

Завдяки зусиллям колективу, сьогодні в УДЦР, за ствердженням міжнародних експертів, створено одну з кращих в Європі автоматизовану систему радіочастотного моніторингу. Кількість РЕЗ, які сьогодні підлягають контролю УДЦР, складає понад 194 тисяч одиниць.

За 20 років діяльності УДЦР у сфері радіотехнічного контролю було здійснено близько 30 млн. заходів з технічного радіоконтролю параметрів РЕЗ та ВП. В ході виконання робіт фахівці структурних підрозділів виявили понад 70 тисяч фактів порушень норм та правил експлуатації РЕЗ, усунули 26 тисяч радіозавад.

Щороку виконується величезний обсяг робіт і в інших сферах діяльності підприємства, зокрема, щодо присвоєння радіочастот та позивних сигналів, проведення експертиз на можливість застосування РЕЗ, розрахунків на сумісність РЕЗ різних радіослужб, міжнародної координації присвоєнь тощо.

За 20 років фахівці УДЦР видали користувачам 1 250 000 дозволів на експлуатацію РЕЗ децентралізованого присвоєння, 560 000 дозволів на експлуатацію РЕЗ стаціонарного розташування, понад 280 000 висновків щодо електромагнітної сумісності РЕЗ.

Незважаючи на кризові явища в економіці країни, УДЦР залишається одним з найприбутковіших підприємств державного  сектору економіки та входить до реєстру великих платників податків України.

Завдяки професійному управлінню, сумлінній праці трудового колективу, УДЦР постійно з року в рік нарощує обсяг доходів. Так, доходи від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за двадцять років зросли більше ніж у 40 разів – з 13,5 млн. грн. в 1996 році до 542,3 млн. грн. в 2015 році.

Всього за 20 років сплачено майже 2 млрд. грн. податків і обов’язкових платежів до бюджетів усіх рівнів та внесків до державних цільових фондів.

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search