Понад 3000 учасників, які представляли 165 держав-членів Міжнародного Союзу електрозв’язку (МСЕ), взяли участь у роботі Всесвітньої конференції радіозв’язку (ВКР-12), яка протягом чотирьох тижнів проходила у Женеві.

 

– На міжнародному форумі зв’язківців, – розповів учасник ВКР-12 перший заступник начальника УДЦР Євген Хаіров, – розглянуто близько 30 пунктів порядку денного, що стосуються розподілу та спільного використання частот з метою забезпечення ефективного використання ресурсів спектра й орбіти. Тим самим забезпечено високу якість послуг радіозв’язку для пересувного та супутникового зв’язку, морського та повітряного транспорту, а також для наукових цілей, пов’язаних із захистом навколишнього середовища, метеорології та кліматології.

 

Учасники конференції досягли консенсусу з багатьох питань, які визначатимуть, яким буде зв’язок у майбутньому.

 

Так, відзначив Євген Хаіров, представники української делегації й адміністрації зв’язку сусідніх країни погодили використання радіочастот під стандарт зв’язку четвертого покоління LTE в діапазоні 800 МГц.

 

Також вдалося підписати принципи координації рухомої служби Румунії з первинними службами України, що працюють в смузі 790–862 МГц.

 

Що стосується перспектив впровадження в Україні LTE в діапазоні 800 МГц, то, за словами Євгена Хаірова, у нас залишається ще багато невирішених питань.

 

Наступна конференція відбудеться у 2015 році.

Start typing and press Enter to search