У ході другого дня 28/34 спільного засідання Комісії РСЗ з питань регулювання використання радіочастотного спектру і ЕМС РЕЗ та Комісії РСЗ із супутникового зв’язку, телевізійного і звукового радіомовлення його учасники розглянули низку важливих питань.

 

Серед них – досвід впровадження цифрового мовлення в країнах – учасницях Регіональної співдружності в галузі зв’язку. Цікавими були виступи Головного радника Міністерства зв’язку та інформаційних технологій Азербайджану Гулама Абдуллаєва, начальника відділу радіомовної служби Державної інспекції зв’язку Республіки Білорусь Сергія Дударєва, заступника голови Комісії РСЗ з радіомовлення, директора Департаменту цифрового телебачення та використання нових технологій в засобах масової комунікації Міністерства зв’язку та масових комунікацій Росії Віталій Стицько. З особливостями впровадження цифрового мовлення в Україні присутніх ознайомив заступник Голови Комісії РСЗ з радіомовлення, перший заступник начальника Українського державного центру радіочастот Євген Хаіров.

 

– Цифрове мовлення, – зазначив він, – є дуже високотехнологічним процесом, що вимагає як значних фінансових витрат, так і консолідації зусиль багатьох органів виконавчої влади, операторів телекомунікацій та телерадіокомпаній.

Зважаючи на те, що термін впровадження цифрового наземного ефірного мовлення є досить обмеженим, підкреслив він, нам вже сьогодні доведеться вирішувати значний комплекс завдань. Зокрема, внести зміни до  законодавства України у сфері телекомунікацій, телевізійного мовлення та користування радіочастотним ресурсом, створити технічну інфраструктуру мовлення, затвердити відповідні національні стандарти цифрового мовлення, створити відповідну нормативно-правову базу впровадження та подальшого розвитку  систем і засобів цифрового мовлення.

 

– Проте ми впевнені, що досягнемо того рівня якості телевізійних каналів і суцільного телевізійного покриття, який є характерним для країн Євросоюзу, – підкреслив Євген Хаіров.

 

На порядок денний засідання також були винесені доповіді „Про взаємодію АЗ РСЗ  з вивчення актуальних напрямків розвитку супутникового зв’язку” (доповідач – керівник групи експертів, головний спеціаліст ФГУП НІІР РФ Лев Кантор), „Про перерозподіл радіочастотного ресурсу мереж синхронного звукового мовлення колишнього СРСР у діапазоні довгих та коротких хвиль” (доповідач – заступник Голови Комісії РСЗ з ЕМС РЕЗ, начальник управління радіотехнологій Державної адміністрації зв’язку України Сергій Сарапулов. Співдоповідач – начальник відділу радіомовної служби УДЦР Олександр Бондаренко).

 

Крім того, учасники наради обговорили пропозиції заступника Генерального директора Виконкому РСЗ Наталії Мочу щодо місця проведення чергового засідання Комісії РСЗ з ЕМС РЕЗ та з радіомовлення, а також його порядок денний. Наступне засідання вирішено провести в Азербайджані.

По завершенні спільної роботи Комісій представники країн-учасниць РСЗ  щиро подякували українській стороні за гостинність та відмінну організацію роботи форуму.

У свою чергу Євген Хаіров від імені Державної адміністрації зв’язку України, Національної комісії з питань регулювання зв’язку України та Українського державного центру радіочастот висловив присутнім теплі слова за плідну роботу й побажав колегам успіхів у професійній діяльності.

Start typing and press Enter to search