У середу, 14 березня, в Українському державному центрі радіочастот (УДЦР) завершилось триденне засідання Експертної робочої групи з питань використання діапазону частот 700 МГц (SEWG) Мережі регуляторних органів електронних комунікацій країн Східного партнерства за участі представників 11 країн.

Протягом трьох днів представники Німеччини, Грузії, Угорщини, Румунії Литви, Латвії, Молдови, Білорусії, Вірменії, Азербайджану та України проводили загальні засідання, працювали в робочих групах та обговорювали ключові питання стосовно перспектив використання смуг частот цифрового наземного телевізійного мовлення для потреб мобільного зв’язку в майбутньому.

Від України участь у заході взяли представники НКРЗІ та УДЦР, зокрема директор Департаменту ліцензування Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері зв’язку та інформатизації Микола Сокирко та Директор з питань радіочастотних присвоєнь УДЦР Євген Мирзаков.

Заступник голови SEWG – провідний експерт з питань управління базами даних, групи з питань частотного планування Департаменту регулювання радіочастот Національної комісії зв’язку Грузії Роман Курдадзе зазначив, що в результаті плідної співпраці учасники зустрічі склали план роботи на 2018 рік.

Директор з питань радіочастотних присвоєнь УДЦР Євген Мирзаков додав: «Участь наших фахівців у SEWG свого часу сприяла залученню України до регіональних координаційних груп, таких як: NEDDIF, SEDDIF, BSDDIF – сформованих в рамках СЕРТ. Саме інформація, яку ми отримали на попередніх зустрічах SEWG, забезпечила з 2016 року успішну участь представників УДЦР у регіональних форумах з імплементації цифрових дивідендів. Наразі зазначені форуми знаходяться на різних стадіях реалізації узгодження перепланування цифрового наземного телевізійного мовлення Плану GE06».

Нагадаємо, що у ході Х Пленарного засідання у жовтні 2017 року, учасники на 2018 рік обрали Голову НКРЗІ Животовського О.М. Головою Мережі країн Східного партнерства.

Мережа об’єднує регуляторні органи електронних комунікацій Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови, України. Мета об’єднання – постійний обмін інформацією та досвідом регулювання сфери електронних комунікацій, наближення національного законодавства до стандартів Європейського союзу, впровадження кращої регуляторної практики, моніторингу розвитку ринку телекомунікації.

Також у четвер, 15  березня, в УДЦР розпочалася зустріч Чорноморського форуму з імплементації цифрового дивіденду, яка буде тривати 15-16 березня на території центру.

 

 

 

16 березня 2018

 

Start typing and press Enter to search