16 березня 2018 року, в Українському державному центрі радіочастот (УДЦР) завершилось друге засідання Чорноморського форуму з імплементації цифрового дивіденду (BSDDIF).

Протягом двох днів – 15-16 березня – технічні експерти адміністрацій зв’язку країн Чорноморського регіону (Україна, Молдова, Туреччина, Румунія, Грузія) провели зустрічі та взаємні консультації у рамках двосторонніх та тристоронніх координаційних підгруп BSDDIF. У засіданні також брали участь представники Міжнародного союзу зв’язку (МСЕ) і відповідних регіональних координаційних форумів для країн Західної, Південної Європи та країн Східного партнерства (WEDDIP, SEDDIF, SEWG EaPeReg).

Голова BSDDIF – заступник директора департаменту радіослужби УДЦР Дмитро Проценко.

Основне завданням Центру під час участі в координаційних підгрупах BSDDIF – завершення міжнародної координації з Адміністрацією зв’язку Туреччини присвоєнь/виділень радіочастот для перепланування цифрового наземного телевізійного мовлення (ЦНТВМ) для південної частини України у Плані GE06D та укладання двосторонньої технічної домовленості стосовно координації радіочастот у смузі радіочастот 470-694 МГц.

Окрім того, технічні експерти УДЦР провели консультації з експертами адміністрацій зв’язку Грузії, Республіки Молдови та Румунії щодо забезпечення сумісності частотних виділень/присвоєнь ЦНТВМ у смузі радіочастот 470-694 МГц, які були попередньо узгоджені Центром у рамках членства в Південно-Європейському форумі з імплементації цифрового дивіденду (SEDDIF).

Як зазначив Дмитро Проценко, Чорноморський форум дозволив створити платформу для сприяння процесу частотної координації для зміни плану цифрового мовлення GE06D. Це необхідно, щоб забезпечити у майбутньому вивільнення від радіомовної служби діапазонів частот 800 МГц («перший цифровий дивіденд») і 700 МГц («другий цифровий дивіденд») для використання системами рухомого (мобільного) зв’язку в Чорноморському регіоні.

«Діапазони частот 800 МГц і 700 МГц у багатьох країнах світу вже доступні для впровадження технологій наступних поколінь (наприклад, 4G/LTE): серед присутніх на зустрічі BSDDIF країн це, наприклад, Грузія та Румунія. Однак, без координації зусиль країн з вивільнення цих діапазонів від цифрового телевізійного мовлення, не кажучи вже про аналогове телебачення, сусідні держави не зможуть почати впровадження новітніх технологій. Таким чином, на BSDDIF ми всі спільно працюємо над поетапним планом вивільнення діапазонів частот 700/800 МГц», – додав Дмитро Проценко.

 

19 березня 2018

Start typing and press Enter to search