Від громадян до Українського державного центру радіочастот постійно надходять повідомлення про те, що куплені ними мобільні телефони, термін дії гарантії яких, до речі, ще не закінчився, виходять з ладу. Звичайно, що власники цих слухавок звертаються по допомогу до сервісних центрів. Але там їм нерідко відмовляють у безкоштовному гарантійному ремонті або в заміні телефону, мотивуючи це тим, що код ІМЕІ мобільного терміналу відсутній в узагальненій базі даних, яку веде УДЦР чи знаходиться у так званому сірому або чорному списках. Тобто документально не підтверджена законність ввезення цього телефону на територію України.

Український державний центр радіочастот вже протягом тривалого часу попереджає всіх, хто збирається купувати мобільний телефон, про необхідність обов’язкової перевірки наявності його коду ІМЕІ в узагальненій базі даних, яку веде УДЦР. Це, нагадуємо ще раз, можна зробити як за допомогою Інтернет на веб-сайті УДЦР у розділі „База ІМЕІ” (Перевірка коду ІМЕІ) так і шляхом надсилання SMS-повідомлення з кодом ІМЕІ телефону на номер 307 будь-якого мобільного оператора України. А щоб дізнатися код ІМЕІ телефону, достатньо набрати на його клавіатурі комбінацію*#06# Також ідентифікаційний номер можна побачити на наклейці під акумулятором, у гарантійному талоні та на упаковці телефону.

Більш детальну інформацію з цього питання можна отримати на веб-сайті Українського державного центру радіочастот www.ucrf.gov.ua.

Звертаємо увагу власників мобільних телефонів на те, що офіційні сервісні центри перед проведенням гарантійного обслуговування апаратів стільникового зв’язку мають право перевіряти законність їх походження на території України. А законною підставою для ремонту є наявність коду ІМЕІ телефону у так званому білому списку.

Також нагадуємо, що, згідно чинного порядку реалізації мобільних телефонів, продавець не має права реалізовувати термінали, коди ІМЕІ яких відсутні в узагальненій базі даних, тобто не внесені до білого списку. Продаючи телефон, продавець зобов’язаний надати покупцеві можливість здійснити таку перевірку. Якщо ви переконалися в тому, що  ідентифікаційний код мобільного телефону відсутній в узагальненій базі даних кодів ІМЕІ терміналів, то від його придбання краще відмовитися.

Start typing and press Enter to search