Система радіочастотного моніторингу Українського державного центру радіочастот забезпечує проведення РЧМ у смугах радіочастот загального користування. Вона застосовується для збирання, збереження та аналізу даних про параметри електромагнітних випромінювань, які необхідні для забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів та вирішення завдань у сфері регулювання користування РЧР України.

На сьогодні автоматизована система технічного радіоконтролю (СТК) складається з 200 стаціонарних станцій, які розташовані у 109 населених пунктах України, та 144 станцій мобільного радіоконтролю.

СТК дозволяє проводити радіочастотний моніторинг у діапазоні частот до 43 ГГц, а радіопеленгування – у діапазоні до 3000 МГц.

Протягом серпня фахівці Департаменту радіочастотного моніторингу УДЦР та підрозділі регіональних філій виявили 446 порушень в роботі радіоелектронних засобів. Найхарактернішими з них є відсутність дозволів на експлуатацію РЕЗ (348) та недотримання умов цих дозволів (98). Найбільше їх виявлено в радіотехнології широкосмугового радіодоступу (261).

За цей період фахівці УДЦР усунули 284 порушення стосовно дотримання правил застосування радіоелектронних засобів, опрацювали 46 заявок на виявлення та усунення дії джерел радіозавад.

Start typing and press Enter to search