Порядок реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв встановлено рішенням Національної комісії з питань регулювання зв’язку України від 05.02.09 №1339, що зареєстроване в Мін‘юсті України. Зазначений порядок, як додатковий захід щодо недопущення реалізації терміналів, не дозволених до застосування в Україні, передбачає їх облік за кодами ІМЕІ в узагальненій базі даних, яку веде Український державний центр радіочастот (далі – УДЦР). При цьому, законодавством передбачено, що після 30 липня оператори мобільного зв’язку будуть підключати нові мобільні телефони абонентів  лише за умови наявності його коду ІМЕІ в узагальненій базі даних.

 

Нагадуємо, що код ІМЕІ – це міжнародний ідентифікатор мобільного обладнання, який складається з 15 цифр і є унікальним для кожного мобільного телефону. Код встановлюється на заводі при виготовленні телефону і слугує для його ідентифікації в мережі оператора.

 

Як засіб захисту прав споживачів від придбання нового мобільного телефону, не внесеного до бази даних, законодавством встановлено, що продавець зобов’язаний перед продажем мобільного телефону перевірити  за допомогою Інтернет або SMS-повідомлення наявність його коду ІМЕІ в так званому „білому списку” бази даних.

 

Також інформуємо, що, згідно рішення НКРЗ, лише до 30.06.09  дозволяється реалізація в Україні терміналів, коди ІМЕІ яких не внесено до узагальненої бази даних кодів ІМЕІ.

 

Після 30.06.09 реалізація терміналів (мобільних телефонів), коди ІМЕІ яких відсутні в цій базі, законодавством заборонена.

 

Якщо покупець все ж таки придбає телефон, код ІМЕІ якого відсутній в узагальненій базі даних, оператор мобільного зв’язку, у разі першої спроби підключення такого телефону до мережі після30.07.09, надішле абоненту  SMS-повідомлення з попередженням про відключення цього мобільного телефону від мережі через три місяці. При цьому слід зазначити, що під час підключення цього апарата його код ІМЕІ заноситься до так званого „сірого списку”, який ведеться в базі даних. Тимчасове відключення з повторним підключенням терміналу до мережі цього або іншого оператора не зупиняє відлік трьохмісячного терміну. Протягом  трьох місяців абонент, за наявності визначених законодавством підстав, може подати до УДЦР документи на внесення цього телефону до „білого списку” бази даних або через три місяці цей телефон буде внесено до „чорного списку” і його подальше використання в мережі операторів мобільного зв’язку України стане неможливим.

Start typing and press Enter to search