Днями у м. Праттельн (Швейцарська Конфедерація) завершилося чергове засідання Робочої групи з питань управління спектром (WG FM) Європейської конференції адміністрацій зв’язку (СЕПТ).

Від України у заході брали участь фахівці Українського державного центру радіочастот – начальник відділу розвитку та наукового забезпечення науково-методичного департаменту Ігор Гепко та заступник начальника відділу – начальник сектору інформаційного забезпечення радіочастотних присвоєнь департаменту радіослужби Ігор Онисько.

Учасники засідання обговорили актуальні питання щодо управління користування радіочастотним спектром та електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, систем і служб радіозв’язку.

Зокрема, провели аналіз статистики завад, зафіксованих у 2017 році, розглянули питання пов’язані з розвитком технологій супутникового радіозв’язку та майбутніх супутникових рішень у складі систем IMT-2020 та перспективних систем зв’язку залізничного транспорту, морського радіозв’язку, наземних систем рухомого зв’язку.

Також значну увагу приділено результатам досліджень щодо організації радіочастотного моніторингу у короткохвильовому діапазоні, розробці проекту нового звіту, присвяченого наданню рекомендацій стосовно концепції побудови радіообладнання моніторингу, яке встановлюється на транспортних засобах.

Крім того, технічні експерти взяли участь у обговоренні питань гармонізації використання смуг радіочастот пристроями короткого радіусу дії (SRD), внесенні змін та доповнень до документів, що регламентують їх застосування в країнах Європейського Союзу.

Учасники також розглянули поточний стан та тенденції, що стосуються послуг фіксованого зв’язку та інших застосувань в смузі радіочастот 5925-6425 МГц у Європі.

Нагадаємо, що днями у Державному університеті телекомунікацій Міністерства освіти та науки України, відбувся регіональний семінар Міжнародного союзу електрозв’язку для країн Європи та СНД «Цифрове майбутнє на основі 4G/5G».

У рамках конференції з доповіддю «Про діяльність УДЦР з підготовки радіочастотного ресурсу до впровадження систем зв’язку 4G-го та 5G-го поколінь» виступив генеральний директор Володимир Корсун.

 

22 травня 2018

Start typing and press Enter to search