В Луганській області представники філії Українського державного центру радіочастот, Східного управління Державної інспекції зв’язку та Управління МВС України в Луганській області проводять оперативні заходи, спрямовані на дотримання суб’єктами господарювання законодавства у галузі зв’язку.

 

Так, з початку 2011 року у 14 пунктах продажу радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв перевірена наявність дозволів від Українського державного центру радіочастот на реалізацію, а також наявність кодів ІМЕІ мобільних терміналів в узагальненій базі даних кодів ІМЕІ. В ході рейду, який проводився на центральному ринку міста, було виявлено факти торгівлі всупереч вимогам чинного законодавства. На приватних підприємців, що нехтували законом „Про радіочастотний ресурс України”, складено протокол за ст. 146 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Співробітники міліції вилучили у продавців 180 мобільних терміналів на загальну суму понад 200 000 гривень.

 

Оперативні групи також перевірили порядок користування радіочастотним ресурсом при використанні засобів радіозв’язку на транспорті.

 

З перевірених 30 автомобілів-таксі, що надають послуги населенню регіону, на 5 експлуатували радіостанції без відповідного дозволу на це від Українського державного центру радіочастот. Радіостанції у місцевих перевізників вилучені. Співробітниками ДІЗ Східного регіону складені відповідні протоколи. Матеріали за вказаними порушеннями направлені до судових інстанцій.

 

УДЦР нагадує, що згідно зі ст. 29 Закону України „Про радіочастотний ресурс України”, реалізація РЕЗ та ВП (мобільних терміналів стільникового зв’язку, бездротових телефонів, радіостанцій, радіотелефонів тощо) здійснюється на дозвільній основі. Відповідні документи видаються Українським державним центром радіочастот у порядку, встановленому Національною комісією з питань регулювання зв’язку України.

Start typing and press Enter to search