В Полтаві, в ході відпрацювання покладених на Службу безпеки України завдань, викрито та заблоковано незаконну роботу програмно-апаратного телекомунікаційного комплексу, за допомогою якого був створений неконтрольований міжнародний канал зв’язку. До оперативних заходів були залучені й фахівці Полтавського обласного відділу Північно-Східної філії УДЦР.

Як з’ясувалося в ході викриття злочину, цим каналом користувалися представники незаконних збройних формувань терористичних організацій так званих ДНР та ЛНР. Через нього зловмисники отримували телефонний трафік, що надходив із-за кордону, зокрема й російський, за технологією ІР-телефонії в обхід міжнародних центрів комутації. Телефонні номери, на які здійснювалася маршрутизація трафіку, використовувалися терористами “ДНР/ЛНР” на тимчасово окупованих територіях для спілкування з російськими кураторами.

В ході оперативних заходів зловмисників затримано, обладнання вилучено. За виявленими фактами представники правоохоронних органів проводять слідчі дії.

Як вже повідомлялося, випадки несанкціонованого втручання в роботу мереж електрозв’язку є непоодинокі. Нещодавно фахівці з вимірювання телекомунікаційних мереж УДЦР допомогли припинити протиправну діяльність зловмисників в м. Києві.

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search