Днями у м. Варшава, Республіка Польща, завершило роботу 10-е засідання Північно-Східного форуму з імплементації цифрового дивіденду (NЕDDІF), організатором якого був Офіс електронних комунікацій Республіки Польща.

Україна була представлена на засіданні у статусі спостерігача фахівцями Українського державного центру радіочастот.

Під час форуму українські фахівці провели консультації з делегаціями країн-учасниць 10-го зібрання NЕDDІF щодо підходів й пропозицій з можливого перепланування мереж цифрового наземного телевізійного мовлення, внесення змін до частотного Плану GE06 без подальшого використання смуг радіочастот І-го та ІІ-го цифрових дивідендів.

Також ознайомилися з інформацією щодо політики країн північно-східного європейського регіону стосовно використання смуг радіочастот 694-790 МГц і 790-862 МГц, спільними підходами до використання смуг радіочастот 470-694 МГц, 694-790 МГц, 790-862 МГц в регіоні, до якого належать країни-члени NЕDDІF.

Крім того, фахівці УДЦР з колегами з Польщі, Словаччини та Угорщини в цілому узгодили представлені варіанти перепланування частотних виділень і майбутнього використання ЦНТВМ в смузі радіочастот 470-694 МГц.

Завершити консультації з перепланування частотних виділень ЦНТВМ в смузі радіочастот 470-694 МГц планується на наступному засіданні NЕDDІF, яке має відбутися у грудні поточного року.

 

Для довідки: Північно-Східний форум з питань впровадження цифрового дивіденду (NEDDIF) був створений у 2011 році адміністраціями зв’язку Чехії, Естонії, Фінляндії, Німеччини, Угорщини, Латвії, Литви, Польщі та Словацької Республіки. У 2015 році до NEDDIF приєдналися адміністрації зв’язку Австрії і Румунії, а представники адміністрацій зв’язку України, Болгарії, Білорусі, Молдови, Росії, Данії, та Швеції беруть у них участь у статусі спостерігачів.

На сьогодні основною метою NEDDIF визначено розгляд спільного підходу до використання смуг частот 470-694 МГц, 694-790 МГц, 790-862 МГц.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search