Правоохоронні органи провели оперативні заходи з викриття у Первомайську нелегального провайдера, який без дозвільних документів на експлуатацію РЕЗ надавав близько 500 мешканцям міста та району послуги з доступу до мережі Інтернет.

Виявити зловмисника допомогли фахівці Миколаївського обласного відділу Південної філії УДЦР, які в ході проведення радіочастотного моніторингу зафіксували місце випромінювання нелегальних пристроїв.

За інформацією Національної поліції Миколаївської області, незаконна експлуатація РЕЗ провайдером, який до речі, не мав ніяких дозвільних документів на їх експлуатацію, не був зареєстрований як підприємець, заважала ліцензованим фірмам-провайдерам надавати якісні послуги своїм абонентам.  Радіоелектронні пристрої, які він використовував, блокували інформацію легальних підприємців і порушували порядок її розповсюдження.

Як з’ясувалося, шахрай орендував квартиру у Первомайську та оформив за цією адресою 13 підключень до Інтернет – мережі  одного з телекомунікаційних операторів на підставних осіб.

У зловмисника вилучено 27 антен для передачі широкосмугового радіосигналу, комп’ютерну техніку, обладнання для підключення до Інтернету, сервер, «чорну» бухгалтерію.

За фактом злочину відкрито провадження за ч 1. ст.361 Кримінального кодексу України «Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин  (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку».

Слід нагадати, що днями фахівці Північно-Східної філії УДЦР допомогли правоохоронцям викрити у м. Суми  злочинців, які організували неконтрольований канал міжнародного телефонного зв’язку.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search