2011-03-30-pvs-01

– У першому кварталі поточного року фахівцями з радіочастотного моніторингу УДЦР в Києві та області виявлено 8 незаконно діючих РЕЗ стандарту Wi-Fi, параметри трьох РЕЗ приведено до існуючих норм, а п‘ять співробітники УМВС України у користувачів вилучили, – сказав начальник Українського державного центру радіочастот Павло Слободянюк в інтерв’ю одному з вітчизняних телеканалів.

 

Керівник підприємства також повідомив, що у 2010 році в регіоні було виявлено 19 НДП стандарту Wi-Fi. З них вилучено, спільно з Державною інспекцією зв’язку та співробітниками УМВС України, 12 радіоелектронних засобів. Роботу 7 РЕЗ – припинено.

 

Відповідаючи на запитання, як часто проводяться перевірки  потужності випромінювань РЕЗ мережі Wi-Fi, Павло Слободянюк відзначив, що УДЦР спеціально таких заходів не проводить. Але якщо є необхідність, наголосив він, спеціалісти проводять вимірювання потужності радіопередавачів для перевірки її відповідності параметрам, які визначені дозволом, виданим підприємством на експлуатацію РЕЗ. Періодичність проведення інструментальної оцінки параметрів випромінювання кожного РЕЗ при здійсненні технічного радіоконтролю – щонайменше один раз на місяць.

 

Коментуючи питання щодо відповідальності за порушення умов і правил, що регламентують діяльність у сфері телекомунікацій, користування радіочастотним ресурсом України, передбачену ліцензіями та дозволами, то начальник УДЦР зазначив, що вони тягнуть за собою відповідальність, передбачену статтями 145 та 146 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

Павло Слободянюк також повідомив деякі статистичні дані щодо загальної кількості зареєстрованих РЕЗ стандарту Wi-Fi в Києві та області. На сьогодні налічується близько 700 базових та понад 4000 абонентських станцій.

Start typing and press Enter to search